Doğru canım, Erdoğan ne Bordeux’dan anlar, ne Whiskey’den!

PKK saldırılarının ardındaki amaç neydi? AK Partiyi koalisyona zorlamak. Hem de CHP’yle. Demirtaş tayfası MHP’yle yapılacak bir koalisyona da karşıydı. Neden illa da CHP?  Çünkü öncellikle...

PKK saldırılarının ardındaki amaç neydi? AK Partiyi koalisyona zorlamak. Hem de CHP’yle. Demirtaş tayfası MHP’yle yapılacak bir koalisyona da karşıydı. Neden illa da CHP?  Çünkü öncellikle CHP’den ödünç aldıkları oylarla barajı geçmişlerdi; PKK ne kadar azarsa azsın, kimi vurursa vursun CHP, emanet oylarının yüzü suyu hürmetine, herhangi bir askeri harekata izin vermeyecekti.  PKK da güçlendikçe güçlenecek, dağa adam  kaldıracak, “Kürt devletini kurduğumuzda sen polis,sen kaymakam olacaksın” gibi ipe sapa gelmez sözler vererek yöre halkının çocuklarını devşirecekti.  Ama evdeki hesap çarşıya uymadı; devlet “yeter!!” dedi ve o saniyeye kadar, HDP’lilerin “sırtımızı verdik, arkamızı dayadık”dediği uyuşturucu kaçakcılarının korumaları nam PeKeKe’nin üstüne bombalar yağmaya başladı.  Üfürdü mü mangalda kül bırakmayanlar hemen 180 derece döndü, “biz her şeyi oturup konuşarak aramızda çözeriz kardeş..”  demeye başladı. Ama geçmiş olsun. Devletin  sabrını taşırmadan  önce bu lafları edecektiniz; , iş işten geçtikten, polis ve asker evlatlarımızı öldürdükten sonra değil. 

Erdoğan nefreti

Bu öyle bir nefret ki hiç bir mantığa dayanmıyor. Sadece kuyruğuna basılanlar, devlet ve milletin çıkarları uğruna bazı sinsi ve karanlık emellerinden vaz geçmek zorunda kalanlar zehiri alınmış akrepler örneği, Tayyip Bey’i sokmak için dört dolanıyorlar. Sen boyuna posuna, çapına bakmadan devlete paralel bir bürokrasi, asker, savcı, yargıç, öğretmen, polis kuracaksın ve bu devletin başı sana dur demeyecek ha? Bu devletin başı ki milletin yüzde 52 oyuyla seçilmiş. Varsa gücün, cesaretin çıkarsın ortaya bir siyasi partiye destek vereceğini açıklarsın görürüz bakalım o partinin oyları yüzde kaç artacak?

Paralel Orkestra’nın kulak tırmalayan nağmelerine ayak uyduran tayfa AK Parti iktidarından yeterince nemalanamayanlardır. Batılı olamadıkları için dövünen,   “aaah ulan Amerika’da doğmak vardı!”  özlemlerini yaş ya da kurudan  gidip kafayı bulunca haykıran, artık marjinalleşmiş bu tayfa, hala salt “göbeğini kaşıyan, kıllı heriflerle, kapalı kadınların” oy verdiğini öne sürdükleri AK Parti’ye ve onun önderine duydukları kini, nefreti kusuyorlar her fırsatta!  Haklısın be canım bu Erdoğan şarabın hasından, Bordeux’dan, malt whiskeyden anlamaz! Ama milletin özlemlerini iyi bilir!

Bakın şimdi; adam üç gün önce hükümeti PKK saldırılarına yanıt vermemekle suçluyor, harekat başlayınca, “n’apıyorsunuz? Deli misiniz siz? Barışı tehlikeye atıyorsunuz!!” diyor. Şimdi biz bu adam ve onun gibilere mi inanacağız?! Sen Nişantaş-Etiler-Bebek ekseninde mabat büyütürken ülkenin çölünde, çorağında nöbet bekleyen aslanlara bir rahmeti bile çok görüyorsun be!! Sadece ayıp değil günahtır da sizlerin bu yaptıklarınız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biz bu 27 Mayıs lanetini bayram olarak da kutladık!.. 29 Mayıs 2020 | 5 Okunma Kılıçdaroğlu'nu ciddiye alan var mı?! 25 Mayıs 2020 | 4.128 Okunma Kılıçdaroğlu'nu ciddiye alan var mı?! 23 Mayıs 2020 | 1.558 Okunma Deniz kıyısında birlikte oturup bir kahve içelim n'olur! 20 Mayıs 2020 | 181 Okunma Ülkenizle gurur duyun be! 16 Mayıs 2020 | 427 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar