Avrupa Avrupa duy sesimizi, bu gelen Türkiye'nin ayak sesleri!!

Kaplumbağa başını kabuğunun içine çeker, ortalık süt liman olunca dışarı çıkarır. Ürkek hatta, deyim yerindeyse korkak bir yaşam sürer. Tek parti döneminden başlayarak yıllarca...

Kaplumbağa başını kabuğunun içine çeker, ortalık süt liman olunca dışarı çıkarır. Ürkek hatta, deyim yerindeyse korkak bir yaşam sürer.

Tek parti döneminden başlayarak yıllarca kabuğundan başını çıkaramayan, bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen bir yaşam sürdürdük. Sadece 1974'de Kıbrıs Barış Harekatı’nı gerçekleştirdik; Ecevit-Erbakan koalisyonun başarısıdır bu ve Batı basınında ''Kükreyen Fare--The Mouse thet Roared'' başlığıyla verildi. Yani ''fare'' dedikleri Türkiye kükremişti!

Yakamızı bir türlü darbe belasından kurtaramadığımız için, gene başımızı kabuğumuzun içine çektik. Kenan Evren, darbenin başı, Yunanistan'ın NATO'nun askeri kanadına dönmesine yeşil ışık yakarak 12 Eylül'ün perde arkasındaki gücü ilan etti! Zaten ABD Başkanı Jimmy Carter'ın darbecilere ''bizim çocuklar'' demesinden neyin ne olduğu belliydi!

Bu gün o kaplumbağandan eser yok. Kıbrıs'tan Doğu Akdeniz'e, Suriye'ye, Irak'a…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Tokat geliyor ki, Osmanlı'nın has şaplağı!" 10 Ağustos 2020 | 627 Okunma Döndük dolaştık Kürt sorununa geri döndük!! 08 Ağustos 2020 | 442 Okunma Adam olan bayrağa saygı duyar, olmayansa bayrağı yakar! 28 Temmuz 2020 | 132 Okunma Avrupa Avrupa duy sesimizi, bu gelen Türkiye'nin ayak sesleri!! 25 Temmuz 2020 | 1.894 Okunma Haberiniz olsun: Türkiye dünyanın en güçlü ülkelerinden biridir artık!! 18 Temmuz 2020 | 670 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum