ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Erkekler asılır üst-ast fark etmez

MEHMET Yılmaz’ın pazar günkü yazısı bence medyada bir devrim .

Ayşe Arman
Ayşe Arman Hürriyet Gazetesi
18 Ocak 2018 | 676

MEHMET Yılmaz’ın pazar günkü yazısı bence medyada bir devrim.

Biliyorsunuz Catherine Deneuve’ün film endüstrisindeki taciz olaylarının süreci hakkında yazdığı yazı, ‘erkek’ cephesini mutlu etti.

“İşte bu ya!” dediler.Mehmet Yılmaz da pazar günü, “Gazetelere de yansıyan görüşler ‘Çok yaşa Catherine” havasında. Buna karşılık kadın cephesinde bir öfke tonu var. Catherine Denevue neredeyse ‘cinsiyet haini’ ilan edilecek” diye yazdı...

Ve şöyle devam etti.

“Bir kafa karışıklığının ülkemize hâkim olduğunu söylemek zorundayım. Mesela bizim gazeteden Cengiz Semercioğlu soruyor: “Bir kadına, ‘Ne kadar hoşsun, seni çok beğeniyorum’ demek cinsel tacize girer mi?”

Mehmet Bey’in Cengiz’e verdiği cevap bence devrim!
“Evet Cengiz kardeşim, bir kadına durduk yerde ‘Ne kadar hoşsun, seni çok beğeniyorum’ demek cinsel tacizdir. Bir tek şey hariç: Eski tabirle, kadının açıkça, ‘pas atmış’olması gerekir ki, bunu bir kadına korkmadan söyleyebilesin. Hele bir tür amir-memur ilişkisi varsa; erkek, kadının kariyerini şu ya da bu şekilde etkileme gücüne sahipse; böyle söylemesine de gerek yok, kolunu ‘arkadaşça’ omzuna atması bile cinsel tacizdir!”

Bir erkeğin bunu bu kadar direkt yazması, ne yalan söyleyeyim hoşuma gitti.

Alkışlıyorum kendisini.

Amiri tarafından tırnak içinde tacize uğramamış çok az kadın vardır.

O ya da bu şekilde herkes nasibini almıştır.

Böyledir. B&oum...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER