Erdoğan’ın stratejisi

https://w.soundcloud.com/player/?url=https%3A//api.soundcloud.com/tracKemal Kılıçdaroğlu’nun, üzerindeki istifa baskısını gidermek için sert açıklamalar yaptığını, Erdoğan’ın öfkesini...

https://w.soundcloud.com/player/?url=https%3A//api.soundcloud.com/trac

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, üzerindeki istifa baskısını gidermek için sert açıklamalar yaptığını, Erdoğan’ın öfkesini üzerine çekerek gündemi değiştirmeye çalıştığını, Erdoğan sustukça da sertliğin dozunun artacağını daha önce yazmıştım.

Kılıçdaroğlu en son, “İktidarın siyasi ve ahlâkî meşruiyeti yok” ifadeleriyle çıtayı biraz daha yükseltti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu ifadelere cevap vermedi; onun yerine AK Parti Sözcüsü tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun muhatap alınmak için çırpındığını elbette görmüştür. Görmüştür ki, 28 Mayıs’tan bu yana Kılıçdaroğlu’nu ademe mahkum ediyor; görmüyor, duymuyor, cevap vermiyor. Bu böyle devam edecek mi?

Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu yok saymayı sürdürebilir, dahası istihza yoluyla...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti kongresi: Lider ve parti 02 Ekim 2023 | 225 Okunma Haram olsun! 29 Eylül 2023 | 2.499 Okunma Siyasal İslâm sakızı 25 Eylül 2023 | 2.638 Okunma Irkçılık PKK’nın hizmetinde 22 Eylül 2023 | 142 Okunma AB’ye veda: Haydi inşallah 18 Eylül 2023 | 2.016 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar