Ufukta Suriye yönetimiyle temas görünüyor

Afrin operasyonunda Türkiye'nin öngördüğü hedefe ulaşılmasını sekteye uğratacak çeşitli girişimlerde bulunulmaktadır. Bunların önlenmesi için operasyonun süratle...

Afrin operasyonunda Türkiye'nin öngördüğü hedefe ulaşılmasını sekteye uğratacak çeşitli girişimlerde bulunulmaktadır. Bunların önlenmesi için operasyonun süratle sonuçlandırılması ve Suriye yönetimiyle temasta bulunulması dikkate alınmalıdır.

ABD Dışişleri Bakanı'yla görüşmelerden bir şey çıkmadı

Görüşmelerden somut sonuçlar çıkmamıştır. Komisyonlar kurulması kararlaştırılmıştır. Bu durum, Meclis'te bir konu üzerinde uzlaşma olmadığında işin komisyona havale edilerek sürüncemeye bırakılmasını hatırlatmıştır.

İkili ilişkilerin önemi, stratejik ortaklık gibi konulardan bahsedilse de PYD, silahlar, Menbiç ve Fırat'ın doğusunun geleceği gibi konular açıklamalarda yer almamıştır.

Gerginliğin azaltılmasına yönelik bazı adımların atılmış olması önemli bir gelişme olarak kabul edilse de, ABD'nin bilinen politikasından sapma göstereceğine ilişkin bir durum söz konusu olmamıştır.

ABD'nin farklı söylemlerle kafa karışıklığı yaratmak ve konuyu zamana yayarak soğutmak istediği görülmektedir. Türkiye'nin gözünün içine baka baka oyalamaya çalışmaktadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye, ABD'yle Rusya arasında denge arıyor 21 Temmuz 2018 | 352 Okunma Avrupa'dan vize konusunda yeni dayatma: Kıbrıs 14 Temmuz 2018 | 166 Okunma TSK için benden söylemesi 07 Temmuz 2018 | 1.107 Okunma Türklere karşı Rum ve Yahudi iş birliği 30 Haziran 2018 | 129 Okunma ABD; bir öyle bir böyle 23 Haziran 2018 | 120 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar