Afrin Operasyonu'nun süresi ve sonrası

Zeytin Dalı harekâtı üç haftadır devam ediyor. Bundan sonraki gelişmelerin ne olabileceği ve operasyonun ne zaman sonuna gelineceği henüz bilinmiyor. Ancak uzun bir süre bu konulara angaje olacağımız...

Zeytin Dalı harekâtı üç haftadır devam ediyor. Bundan sonraki gelişmelerin ne olabileceği ve operasyonun ne zaman sonuna gelineceği henüz bilinmiyor. Ancak uzun bir süre bu konulara angaje olacağımız anlaşılıyor.

Zeytin Dalı Operasyonu aylarca devam edebilir

Operasyon ÖSO'la birlikte yürütülüyor. Üç yönden sınıra yakın bölgelerdeki hâkim tepeler ve köyler kontrol altına alınmış durumda. Harekâtın bundan sonra daha seri devam etmesi beklenebilir.

Ancak yapılan tahkimatın ve döşenen mayınların temizlenmesi zaman almaktadır. Ayrıca harekâtın gayrinizami bir hüviyette olması, temkinli davranılmasını ve ele geçirilen bölgelerdeki teröristlerin tamamen temizlenmesini gerekli kılmaktadır. Diğer taraftan da sivillerin zarar görmemesi için büyük itina gösterilmektedir. Bu durum da doğal olarak harekâtın süresini uzatmaktadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye, ABD'yle Rusya arasında denge arıyor 21 Temmuz 2018 | 352 Okunma Avrupa'dan vize konusunda yeni dayatma: Kıbrıs 14 Temmuz 2018 | 166 Okunma TSK için benden söylemesi 07 Temmuz 2018 | 1.107 Okunma Türklere karşı Rum ve Yahudi iş birliği 30 Haziran 2018 | 129 Okunma ABD; bir öyle bir böyle 23 Haziran 2018 | 120 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar