Binali’nin zaferi ve Tayyip Bey

Türkiye garip bir ülke. Demokrasilerde bulunmayan bazı kavramlar bizde geçerli olabiliyor: “Olağanüstü seçim” bunlardan biri. Demokrasilerde olağanüstü seçim yoktur, normal, zamanında yapılan seçimler ile erken seçimler vardır.

Ama demokrasilerde var olmayan kavram, YSK’nin himmetiyle Türkiye siyaset literatürüne kazandırılmıştır.
23 Haziran günü yapılacak seçim, YSK’nin milli iradeyi ipe sapa gelmez gerekçelerle geçersiz sayması yüzünden tekrarlandığından olağan değil, olağanüstü bir seçim.
31 Mart seçimlerinden sonra yaşananlara tanık olanlar, daha önceki yaşanmışlıkların da ışığında, artık olağan olmayan her şeye karşı hazırlıklı.
Artık, hiçbir şey hiç kimseyi şaşırtmıyor.
Nitekim, şimdiye dek liderler arası yüz yüze programlara karşı tavır koyan AKP’nin adayının, son dakikada tutum değiştirerek, kendisini sandıkta dize getirmiş olan Ekrem İmamoğlu ile TV’de programa çıkmayı kabul etmesini bile millet neredeyse olağan karşıladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP yeniden yapılanmalıdır 03 Temmuz 2020 | 139 Okunma Acele kurtarıcı aranıyor 30 Haziran 2020 | 125 Okunma Böl ve yönet 26 Haziran 2020 | 164 Okunma Gazetecinin namusu 23 Haziran 2020 | 86 Okunma Yasaksız olmuyor mu? 19 Haziran 2020 | 102 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar