Skor hakemi kurtardı!

Yapay zekâ ile hakem atama programı, bir hakemi ligin ilk yarısında yönettiği bir maçın ikincisine atamıyor. Hakem sıkıntısının had safhada olduğu şu dönemde, TFF maç için Arda...

Yapay zekâ ile hakem atama programı, bir hakemi ligin ilk yarısında yönettiği bir maçın ikincisine atamıyor. Hakem sıkıntısının had safhada olduğu şu dönemde, TFF maç için Arda Kardeşler’i düşününce yapay zekâ engeli, manuel tayin ile çözüldü.

Maç öncesi oyuncular arasında yaşanan olaylar, müsabakanın tansiyonunu daha da yükseltti. Karşılaşma; çok gergin bir havada, ilk 5 dakikada yapılan 5 faul ve bir sarı kartla başladı. Üstelik 2. dakikada hakem, Osayi-Samuel’in sarı kartını atladı.

12. dakikada Djiku’nun Torreira’ya yaptığı hareket sonrası sarı görmesi doğruydu. Kırmızı ağır olurdu. Samuel ve Barış Alper’e gösterilen kartlar da doğruydu.

17. dakikada Kerem Demirbay’ın sarı kartlık faulüne avantaj oynattı ama top oyun dışı olunca da sarı kartı vermeliydi.

 

Djiku’ya kırmızı yanlış

 

21. dakikada Djiku’nun ikinci sarı karttan kırmızı gördüğü pozisyon sadece faul olabilirdi. Pozisyonda kontrolsüz giriş de, umut vadeden atak da yoktu. İkinci sarı olduğu için VAR da karışamadı, kırmızı kart yanlış oldu.

İlk yarı bitiminde, Mert...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Skor hakemi kurtardı! 20 Mayıs 2024 | 363 Okunma Krmz VARa kalmamalyd! 28 Nisan 2024 | 39 Okunma Djiku kzarmal gol iptal olmalyd 18 Mart 2024 | 457 Okunma Halil Umut Meler formda deil! 04 Mart 2024 | 799 Okunma Net penalty hakem ve VAR atlad! 05 Şubat 2024 | 302 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar