Penaltıyı ve kırmızıyı atladı!

13. dakikada Trabzon ceza sahasında Nwakaeme’nin Emre Kılınç’ın ayağına basmasına hakem “devam” dedi. Aynı anda top Emre’nin de eline vücudundan sekerek temas etmiş olabilirdi. Galatasaraylılar...

13. dakikada Trabzon ceza sahasında Nwakaeme’nin Emre Kılınç’ın ayağına basmasına hakem “devam” dedi. Aynı anda top Emre’nin de eline vücudundan sekerek temas etmiş olabilirdi. Galatasaraylılar penaltı, Trabzonsporlular el kararı beklerken, hakem ve VAR ikisini de vermedi. Ele temas olsa bile, top vücudundan sekerek geldiği için el kararı verilmemesi doğru idi. Ancak ayağa basmadan dolayı penaltı kararı verilmeliydi.

25’te Halil’in Peres’in aşil tendonuna arkadan basmasının karşılığı kesinlikle kırmızı kart olmalıydı. Sarı bile çıkmadı VAR da devreye girmedi.

30. dakikada ise Denswil yine ceza sahası içinde Kerem’in ayağına bastı. Hakem yine “devam” dedi ancak bu defa VAR devreye girdi, penaltı verilerek doğru bulundu.

Kart standardı yoktu
Hakem müsabaka boyunca sarı kartını 6 defa kullandı....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sınıfı geçti! 03 Ekim 2022 | 80 Okunma Hakem skora tesir etmedi! 29 Ağustos 2022 | 22 Okunma Arda Kardeşler durumu idare etti! 09 Mayıs 2022 | 52 Okunma Hakemden üç hata! 11 Nisan 2022 | 97 Okunma Düdüklerinde standart yoktu! 15 Mart 2022 | 169 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar