Palabıyık’ın kart standardı yoktu

Derbinin skoru, hakemi, VAR’ı ve MHK’yı kurtardı! MHK, ülkemizin en önemli maçına, Ali Palabıyık’ı, VAR olarak da Alper Ulusoy’u atadı. Ancak her iki ismin daha önce çıkmış oldukları maç geçmişleri ve o maçlardaki performanslarına bakarsak...

Derbinin skoru, hakemi, VAR’ı ve MHK’yı kurtardı!

MHK, ülkemizin en önemli maçına, Ali Palabıyık’ı, VAR olarak da Alper Ulusoy’u atadı. Ancak her iki ismin daha önce çıkmış oldukları maç geçmişleri ve o maçlardaki performanslarına bakarsak atamalarla ilgili kafamızda çok soru üretebiliriz.

Ali Palabıyık; duruşu, jest ve mimikleriyle otoriter bir görüntü verdi fakat kartlarında standardı sağlayamadı.

12. dakikada Sosa’ya göstermiş olduğu ilk sarı kart, kuralların tarifine tam uymazken, Gökhan Gönül’ün umut vadeden atağı elle kesmesine kart göstermedi. 23. dakikada Tisserand’ın topu eliyle kestiği pozisyonda verilen sarı kart doğru idi. Top, Falcao’nun kontrolüne henüz geçmediği için bariz gol şansı daha doğmamıştı.

Luyindama’nın 38. ve 40. dakikalarda rakibine yaptığı hareketler, 15. dakikada gördüğü sarı kartlık hareketten daha ağırdı.

62. dakikada Taylan’ın sarı kart gördüğü pozisyon ile aynı idi, eğer hakemin kartlarında standart olsaydı, Luyindama ikinci sarıdan kırmızı görürdü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sınıfı geçti! 03 Ekim 2022 | 80 Okunma Hakem skora tesir etmedi! 29 Ağustos 2022 | 22 Okunma Arda Kardeşler durumu idare etti! 09 Mayıs 2022 | 52 Okunma Hakemden üç hata! 11 Nisan 2022 | 97 Okunma Düdüklerinde standart yoktu! 15 Mart 2022 | 169 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar