Hakem kararları temiz!

Bülent Yıldırım ve VAR ekibi seyir zevki yüksek derbiden çok temiz çıktılar. Dev maçın 10. dakikasında Sadık ile Burak’ın birbirlerini tutup çektiler. Sadık rakibinin formasını da...

Bülent Yıldırım ve VAR ekibi seyir zevki yüksek derbiden çok temiz çıktılar.
Dev maçın 10. dakikasında Sadık ile Burak’ın birbirlerini tutup çektiler. Sadık rakibinin formasını da çekince Bülent Yıldırım, faulü Beşiktaş lehine verdi. Kullanılan serbest vuruş sonrasında Gökhan Gönül takımını öne geçirdi. Burada Sadık’ın çekmesi daha netti, formayı sündürmüştü. Hakemin tesbiti doğruydu.
15. dakika sonra Fenerbahçe ceza sahasında Hasan Ali topa doğru hamle yapmak isterken ayağını Gökhan Gönül’ün baldırına vurdu. Net penaltı olan bu hareketi önce “devam” diyen Bülent Yıldırım, Cüneyt Çakır’ın başında olduğu VAR müdahalesiyle doğruyu buldu.
> Kartını az kullandı
İlk yarı boyunca 20 faul olmasına ve ikili mücadelelerdeki itme ve çekmelerin yoğunluğuna rağmen hakem Bülent Yıldırım’ın bütün bunları ikazsız geçip sadece bir defa itirazdan dolayı sarı kart kullanması dikkat çekiciydi.
İkinci yarıda Fenerbahçe’nin oyun üstünlüğünü ele geçirmesi ile oyunun akışı değişti.
> Kararı sattı
Fenerbahçe’nin ikinci golünde Sadık topa yükselirken rakibine “bir faul yapıyor mu yapmıyor mu?” tartışmalarını sanıyorum önlemek için Bülent Yıldırım VAR ile “karar satışı” yapıp pozisyonu izledi ve golü öyle verdi. Sadık’ın rakibinin omuzuna teması olsa da bu temas faul için yeterli değildi.
6 golün atıldığı bir derbi maçında hakemlik tekniği ve oyunun kontrolü açısından eksikleri olsa da müsabakanın hakemi Bülent Yıldırım, VAR’ın da katkılarıyla skora tesir etmediyse “başarılı” demektir.

 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sınıfı geçti! 03 Ekim 2022 | 80 Okunma Hakem skora tesir etmedi! 29 Ağustos 2022 | 22 Okunma Arda Kardeşler durumu idare etti! 09 Mayıs 2022 | 52 Okunma Hakemden üç hata! 11 Nisan 2022 | 97 Okunma Düdüklerinde standart yoktu! 15 Mart 2022 | 169 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar