Çakır yüz ağarttı!

VAR kontrolü sonrasında Babel’in atak başlangıcında topu eliyle aldığı tespit edildi Merkez Hakem Kurulu, ligin 6. haftasındaki Galatasaray - Fenerbahçe derbisi için hiç riske girmedi. Maça Cüneyt...

VAR kontrolü sonrasında Babel’in atak başlangıcında topu eliyle aldığı tespit edildi

Merkez Hakem Kurulu, ligin 6. haftasındaki Galatasaray - Fenerbahçe derbisi için hiç riske girmedi. Maça Cüneyt Çakır’ı tayin ederek bütün spor kamuoyunun beklentilerine cevap verdi.
Hakem Cüneyt Çakır olunca, sahadaki futbolcuların da hakeme olan güven ve saygıları üst seviyede oldu.
İlk yarı boyunca hata yapmayan Çakır ve arkadaşları müsabakanın tempo kazanmasına katkı sağladılar.
30. dakikada ortamın gerginleşme sinyali vermesi üzerine Cüneyt Çakır oyuncuları net bir şekilde uyararak tekrar futbola dönmelerini sağladı.
52. dakikada Gustavo - Babel mücadelesinde önce köşe vuruşu kararı veren Cüneyt Çakır, VAR kontrolü sonrasında Babel’in atak başlangıcında topu eliyle aldığını yakaladı. Koray Gençerler’in yerinde ikazı ile doğru bulunmuş oldu. Çakır müsabaka boyunca üç defa sarı kartını kullandı.
Fenerbahçe’den Emre, Galatasaray’dan Marcao ve Mariano’ya gösterilen kartların hepsi doğruydu.
Son haftalarda kötü yönetimlerle gündemin en üst sırasına oturan hakem camiası; Çakır ve ekibinin böylesine bir maçtan yüz akıyla çıkması sayesinde derin bir nefes aldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sınıfı geçti! 03 Ekim 2022 | 80 Okunma Hakem skora tesir etmedi! 29 Ağustos 2022 | 22 Okunma Arda Kardeşler durumu idare etti! 09 Mayıs 2022 | 52 Okunma Hakemden üç hata! 11 Nisan 2022 | 97 Okunma Düdüklerinde standart yoktu! 15 Mart 2022 | 169 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar