Adriano atılmalıydı

İki hafta sonra 2 yılı bitirip FIFA kokardıyla 3. yılına başlayacak olan Halil Umut Meler kariyerindeki ilk 4 büyükler arasındaki maça (Trabzon-F.Bahçe) 20 gün önce çıkmıştı. Dün akşam da...

İki hafta sonra 2 yılı bitirip FIFA kokardıyla 3. yılına başlayacak olan Halil Umut Meler kariyerindeki ilk 4 büyükler arasındaki maça (Trabzon-F.Bahçe) 20 gün önce çıkmıştı. Dün akşam da bu tip ikinci maçına çıkıyordu. Bu klasik Yusuf Namoğlu tarzı..
Konsantrasyonunu iyi yaptığı maçlarda başarılı yönetimler gösteren Meler, ilk yarı boyunca bir-iki faul değerlendirmesi dışında isabetli kararları ve yerinde ikazları ile maçı elinde tuttu.
30. dakikadaki Beşiktaş ceza alanı içerisindeki mücadelede Rodallega rakibini bir an tutacak olup hemen vazgeçti, bunu hisseden Dorukhan da kendini yere bıraktı Meler’in devam kararı doğruydu..
69’da Beşiktaş, Dorukhan ile ikinci golünü attı, önce golü geçerli sayan Meler, VAR müdahalesi ile golü iptal edip ofsayt kararı verdi. Golden 3-4 pozisyon önce Ljajic’in pasında Lens ofsayt pozisyonundayken topu almıştı. Beşiktaş’ın atak başlangıcından itibaren hücum etkinliği devam ettiğinden dolayı VAR’ın yerinde müdahalesiyle doğru bulunmuş oldu.
Halil Umut Meler müsabaka boyunca 4 defa kartını kullandı. Dorukhan Ljajic ve Caner ve Pereira’ya gösterdiği kartlar doğru ve yerindeydi. 90 + 1 de Adriano’nun takibine yapmış olduğu sert faule sarı kart dahi göstermedi, sadece faul verdi, hareketin gereği sarı kartdan daha da ağırdı. Bu da müsabakadaki önemli hatasıydı.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sınıfı geçti! 03 Ekim 2022 | 80 Okunma Hakem skora tesir etmedi! 29 Ağustos 2022 | 22 Okunma Arda Kardeşler durumu idare etti! 09 Mayıs 2022 | 52 Okunma Hakemden üç hata! 11 Nisan 2022 | 97 Okunma Düdüklerinde standart yoktu! 15 Mart 2022 | 169 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar