RTÜK, kendine gel: Sanıkla hakimin toplantı yaptığı, nerede görülmüş?

Başlığı, “Suçlu ile hakimin toplantı yaptığı nerede görülmüş” diye atacaktım.. Ama biliyorum ki, ayrıntıdaki itirazları ile, gerçeği boğacaklar...

“Ha ha.. şüpheli ile mahkumu bilmiyor.. Hukukçuya bak” deyip, asıl söylemek istediğimizi perdeleyecekler..

Onlara fırsat vermeyelim, “Sanıkla hakimin toplantı yaptığı, yemek yediği, pazarlık yaptıkları, hatta sonraki dönemlerde nasıl hareket edileceğine dair planları birlikte konuştukları nerede görülmüş” diye soralım, RTÜK Başkanına..

Bu soruyu, niçin soruyorum?

Emine Bulut cinayeti ile birlikte, kadına yönelik şiddetin sebeblerinden birisinin de, tv’lerdeki diziler olduğu yönündeki yaygın eleştirileri susturmak için, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin’in yaptığı açıklamadaki çağrının yanlışlığını hatırlatmak için, bu soruyu soruyorum..

Ne diyor, RTÜK Başkanı?

“Çok önceden planladığımız son çalışmayı eylül ayının ilk haftasında icra edeceğiz. Kültür ve Turizm Bakanımızın başkanlığında dizi ve film yapımcılarıyla bir araya gelerek, şiddet ve istismar konuları başta olmak üzere tespit ettiğimiz aksaklıkları, yanlışları yüz yüze istişare edeceğiz.” 

RTÜK, milyonlarca liralık para cezalarını kesme noktasında, hakim konumundaki kurum..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bedava elektrik! 19 Ocak 2022 | 996 Okunma İHL’ye % 56, fen lisesine % 625 ve sahtekarlığın helalleşmesi! 18 Ocak 2022 | 3.397 Okunma ‘’Bak sen şu konuşan Aytun efendiye!’’ 17 Ocak 2022 | 2.652 Okunma Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali Karahasanoğlu: “Kızlı-erkekli evler” mi, “inanca saygılı evler” mi?’’ 16 Ocak 2022 | 1.065 Okunma Yeni Akit Yazarı Ali Karahasanoğlu: ‘’Soylu: PKK’lılar alınmış! Ekrem: Trol gibi davranmasın!’’ 15 Ocak 2022 | 1.959 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar