Reis’e rest çekenleri gizleyen bakanlık bürokratları!

Adli yıl açılış töreni Yargıtay’ın öncülüğünde, Külliye’de yapılacak diye, “Katılmıyoruz” diye rest çeken İzmir Barosu..

“Yargı bağımsızlığına aykırıdır” diyerek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak adli yıl açılış törenine posta koyan İzmir Barosu..

Kendi içinde, eski yönetim-yeni yönetim kavgası olmasa..

Öğrenemeyeceğimiz yolsuzluklar afişe edilmiş..

Kim afişe etmiş?

Etmesi gerekenler değil..

Cumhurbaşkanı’na posta konulduğunda, “Siz kimsiniz, haddinizi bilin” diyerek çekilen reste, rest ile cevap vermesi gerekenler değil..

Baro’nun hadsizliğini, ellerindeki raporlarla cevaplaması gereken, “Boyunuzdan uzun işlere soyunmayın.. Sizin yargı bağımsızlığı ile ilgili açıklama yapma hakkınız olması için, önce bu yolsuzlukları izah etmeniz gerekir” demesini beklediklerimiz değil..

Baştan aşağıya usûlsüzlüklere dalmış bir baronun, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak törene, “Yargı bağımsızlığı zedelenir” mavalı ile katılmama kararı almasının arkasındaki ideolojik gerekçeleri açıklamasını beklediklerimiz değil..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anayasa Mahkemesi’ndeki köstebek, niçin soruşturulmaz! 24 Eylül 2020 | 2.284 Okunma Kemal bey ‘Korona’ya çözümü buldu: Her oyunda sıfır kağıt açacaksınız! 23 Eylül 2020 | 865 Okunma “Baroyu böldünüz, TTB’yi de mi bölelim?” 22 Eylül 2020 | 4.025 Okunma Akşener bir sonraki kongrede PKK’lılara da selam yollayacak! 21 Eylül 2020 | 2.244 Okunma Akşener, kongrede: “Demirtaş ile kahvaltı” mı “şehidler” mi? 20 Eylül 2020 | 1.022 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar