Reis’e rest çekenleri gizleyen bakanlık bürokratları!

Adli yıl açılış töreni Yargıtay’ın öncülüğünde, Külliye’de yapılacak diye, “Katılmıyoruz” diye rest çeken İzmir Barosu..

“Yargı bağımsızlığına aykırıdır” diyerek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak adli yıl açılış törenine posta koyan İzmir Barosu..

Kendi içinde, eski yönetim-yeni yönetim kavgası olmasa..

Öğrenemeyeceğimiz yolsuzluklar afişe edilmiş..

Kim afişe etmiş?

Etmesi gerekenler değil..

Cumhurbaşkanı’na posta konulduğunda, “Siz kimsiniz, haddinizi bilin” diyerek çekilen reste, rest ile cevap vermesi gerekenler değil..

Baro’nun hadsizliğini, ellerindeki raporlarla cevaplaması gereken, “Boyunuzdan uzun işlere soyunmayın.. Sizin yargı bağımsızlığı ile ilgili açıklama yapma hakkınız olması için, önce bu yolsuzlukları izah etmeniz gerekir” demesini beklediklerimiz değil..

Baştan aşağıya usûlsüzlüklere dalmış bir baronun, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak törene, “Yargı bağımsızlığı zedelenir” mavalı ile katılmama kararı almasının arkasındaki ideolojik gerekçeleri açıklamasını beklediklerimiz değil..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali Karahasanoğlu: “Kızlı-erkekli evler” mi, “inanca saygılı evler” mi?’’ 16 Ocak 2022 | 600 Okunma Yeni Akit Yazarı Ali Karahasanoğlu: ‘’Soylu: PKK’lılar alınmış! Ekrem: Trol gibi davranmasın!’’ 15 Ocak 2022 | 1.894 Okunma Kemal’i de, Meral’i de, Mithat’ı da suçüstü oldular! 14 Ocak 2022 | 1.578 Okunma Enes ve Dilara.. İkisini de tartışabiliyor muyuz? 13 Ocak 2022 | 5.053 Okunma Soner Yalçın’ın “kara kutu”su, ilaç fabrikatörlerinin odatv’si! 12 Ocak 2022 | 3.678 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar