Bit pazarına nur mu yağıyor?

Eskiye rağbet edilmeyeceğini anlatmak için kullandığımız bir atasözümüz.. Atasözünü tam cümle ile aktaracak olursak, “Eskiye rağbet olsaydı, bit pazarına nur yağardı” şeklindedir..

“Bit pazarı” ifadesi, yazımızın içinde ismi geçecek kişiler için biraz ağır kaçıyor ama..

Kastımız, kimseyi tahkir etmek değil..

Atasözlerimiz eşliğinde, hem birilerinin yaman çelişkisini yüzlerine vurmak.

Hem de bu çelişkinin farkında olmadan, nefsine hoş gelen pohpohlamalara aldananlara, “nehir, yokuş yukarı akmaz” hatırlatmamızı yapmak..

Hangi sebeble bu atasözünü hatırlatma ihtiyacı hissettim?

2002’de tek başına iktidara gelen AK parti kadrolarının içinden, bazı isimler, bugünlerde bulunmaz Hint kumaşı gibi, el üstünde tutuluyorlar da, ondan..

En son olaydan başlayarak aktarayım..

Cuma günü mesai saati sonrasında, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya görevden alındı. Yerine yardımcısı Murat Uysal atandı..

Görev değişikliği ile birlikte, bir vaveyladır koptu..

Vay, sen misin, Merkez Bankası Başkanı’nı görevden alan..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Afedersiniz, Erzurum Kongresi kararlarını okudunuz mu hiç? 24 Temmuz 2019 | 2.382 Okunma Tek amaçları var ‘anormalliği/ibneliği’, ‘normal’ gibi göstermek! 23 Temmuz 2019 | 4.018 Okunma Herkesin tutturduğu ‘siyasi ayak’, aslında ne ayak? 22 Temmuz 2019 | 3.577 Okunma Bizdeki binlerce hainden, ABD’de bir tane bile çıkmadı! 21 Temmuz 2019 | 3.434 Okunma Bunlar ne ki, daha çok edepsizlikler gelecek Temel abi! 20 Temmuz 2019 | 3.318 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar