Haluk Bilginer ve Kız Kulesi’ne tepki!

Bir kere de iyi şeyleri takdir etmeyi öğrenin ya da siz daha iyisini yapın. İkisini de yapamıyorsanız sesinizi çıkarmadan susun da rezil olmayın.

Kız Kulesi, İstanbul’un simge tarihi yapılarından biri mi?

Evet...

İngiltere’de tiyatro eğitimi alan ve birçok yabancı filmde oynayan Haluk Bilginer, Türkiye’de İngilizce’yi en iyi bilen aktörlerden biri mi?

Evet...‘Şahsiyet’ dizisindeki rolüyle geçtiğimiz yıl ‘Uluslararası Emmy’den ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü alan Bilginer, bu yıl aynı ödüle layık görülen oyuncuyu Kız Kulesi’nin önünden anons etti. Bilginer’in Üsküdar’daki Kız Kulesi’nin önünden anons yapmasına bile itiraz edenler oldu.

Neymiş?

“Ayasofya varken Kız Kulesi de ne?” Bilginer’in İngilizce’sine bile laf edenler vardı. Bu yorumları yazanlar, İstanbul’a Kız Kulesi’nden daha önemli bir tarihi eser mi kazandırdı? Olsa görürdü dünya...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Beyazıt Öztürk'ün samimi itirafları 12 Ocak 2021 | 546 Okunma Türker İnanoğlu’nun renkli Yeşilçam anıları 10 Ocak 2021 | 111 Okunma Cem Yılmaz, hangi yapımlar ‘çerçöp’? 09 Ocak 2021 | 281 Okunma Acun Ilıcalı ve Exxen karşıtları 07 Ocak 2021 | 458 Okunma 75 Milyon TL, SMA hastası çocukları 05 Ocak 2021 | 132 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar