Zihin köleliği ve müfredat çalışmaları

 Eğitim, zihinleri inşa eder, kişiye kimlik ve kişilik kazandırır, medeniyet tasavvuru verir. Kimlik ve kişilik kazandırmayan, manevi kemalat aşılamayan taklitçi eğitim, insanımızı başka medeniyetlerin zihinsel...

 

Eğitim, zihinleri inşa eder, kişiye kimlik ve kişilik kazandırır, medeniyet tasavvuru verir. Kimlik ve kişilik kazandırmayan, manevi kemalat aşılamayan taklitçi eğitim, insanımızı başka medeniyetlerin zihinsel kölesi yapar.  

Eğitim sistemimiz, yaklaşık iki asırdır milletimizin medeniyet değerlerinden uzak. Bilgi üretmek yerine, taklit yolunu tutuyor. Dr. Yusuf Kaplan’a göre düpedüz zihin köleliği yapıyor.

MEB’in benimsediği ABD menşeli K12 Beceriler Çerçevesi Türkiye Bütüncül Modeli, Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitime Bakış Raporu yerli ve milli değil. UNİCEF ile hazırlanmış programların yerli ve milli olması da beklenemez. 

Bakanlığın hazırladığı yeni biyoloji müfredatı, yaratılış felsefesini kabul ediyor, bu programlardan bir adım önde. 

Şeklen. Programı okuyorsunuz, yaratılış felsefesi yaratıcı, Allah, Tanrı kelimeleri...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
2002 RUHUYLA YENİDEN BAŞLAMALIYIZ 11 Nisan 2024 | 181 Okunma ÇIĞLIK: Seçimin galibi materyalist eğitim 04 Nisan 2024 | 557 Okunma En sevilen öğretmen Hz. Muhammed (sav) çocukları sevdi ve eğitti 31 Mart 2024 | 96 Okunma Böl ve yönet CHP-DEM ittifakı 28 Mart 2024 | 176 Okunma Zihin köleliği ve müfredat çalışmaları 21 Mart 2024 | 164 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar