Başarıya götüren yol

Akyazı’dan Aleyna Demir telefon açtı, onuncu sınıf öğrencisi, telefonu Müdür Muammer Bey’den almış. Öğretmenler yoğunmuş, kendisiyle ilgilenen olmamış, aklına kitaplarını okuduğu...

Akyazı’dan Aleyna Demir telefon açtı, onuncu sınıf öğrencisi, telefonu Müdür Muammer Bey’den almış. Öğretmenler yoğunmuş, kendisiyle ilgilenen olmamış, aklına kitaplarını okuduğu yazar gelmiş. Heyecan dolu bir sesle:

-Hocam, başarılı bir öğrenci olmak istiyorum, bunun için programa ihtiyacım var, sizin kitaplarınızdan bazılarını okudum, program yapma konusunda bana yardım eder misiniz?

-Çok güzel, dedim. Şimdi beni dinle:

Derslere önem ver. Okul ve eğitim insanın yeteneklerini keşfetmesini ve geliştirmesini sağlar. Yeteneklerimizi keşfetmek ve geliştirmek için gayret etmek ve alın teri dökmek gerekir.

İnsan yetenekli bir varlıktır. Kur’an’a göre yeryüzünün en değerli varlığıdır. İnsanı değerli hâle getiren şey yaptığı işlerdir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
WANDERTAG, ÇEDES ders olarak konmalı 28 Eylül 2023 | 169 Okunma Bilgili, erdemli, imanlı öğretmen 21 Eylül 2023 | 319 Okunma Başarıya götüren yol 14 Eylül 2023 | 95 Okunma Sınıftaki öğretmen ve medeniyet yarışı 07 Eylül 2023 | 101 Okunma Milli Eğitim Bakanımız Prof. Yusuf Tekin’e çağrı 31 Ağustos 2023 | 270 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar