Samimiyet

İçtenlikle sevmektir samimiyet. Karşılıksız, hesapsız ve beklentisiz. İçinizden nasıl geliyorsa öyle işte. Samimi iseniz sevginizde yapmacıklık yoktur. Önce içte başlar sevgi. Kalbiniz bunun merkezidir....

İçtenlikle sevmektir samimiyet. Karşılıksız, hesapsız ve beklentisiz. İçinizden nasıl geliyorsa öyle işte. Samimi iseniz sevginizde yapmacıklık yoktur. 

Önce içte başlar sevgi. Kalbiniz bunun merkezidir. Sevgi kalpte nasıl ise yüze de öyle akseder.

Yüz, surat, sima, çehre… Ne derseniz deyin içinizdekileri yansıtır. İyiyseniz, iyiliğiniz; kötüyseniz, kötülüğünüz yansır.

Diliniz de böyledir. Konuşma merkezi beyindedir ama aslında kalp ne hissediyorsa dile o yansır.  Dilinizin temiz, tatlı ve etkili olması kalbinize bağlıdır. Beyin sadece mekanik bir görev üstlenir.

Birisini gerçekten sevdiğinizi nasıl hissettirirsiniz? Tam tersini de düşünelim. Birisinin sizi gerçekten sevdiğini nasıl hissedersiniz?

Birisine yaptığınız iyilik, gösterdiğiniz sevgi, sizi değil de karşınızdakini daha çok mutlu ediyorsa işte bu samimi sevgidir. Yaptığınız iyilik, gösterdiğiniz sevgi size dönüyorsa, siz karşınızdakini değil, kendinizi sevmeye çalışıyorsunuz demektir. Çünkü almak değil, vermektir esas olan.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Millî Eğitim 15 Aralık 2018 | 3.226 Okunma Şu okullar açılsa! 01 Eylül 2018 | 226 Okunma Eğitime adanmış bir ömür; Levent Yazıcı 30 Ağustos 2018 | 246 Okunma Zafer, bayram ve trafik 25 Ağustos 2018 | 120 Okunma Kurban ettiklerimiz 22 Ağustos 2018 | 3.481 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar