Bu öğretmenler dayaklık!

Bu öğretmenler dayaklık!Öğrencisinin burnunu kendi mendiliyle silen kişiye ÖĞRETMEN denir. Bir köyde erkenden okula gidip, sobaları yakıp öğrencilerini sıcak yüreği ve güler yüzüyle karşılayan...

Bu öğretmenler dayaklık!

Öğrencisinin burnunu kendi mendiliyle silen kişiye ÖĞRETMEN denir. Bir köyde erkenden okula gidip, sobaları yakıp öğrencilerini sıcak yüreği ve güler yüzüyle karşılayan kişiye ÖĞRETMEN denir.

Tatilde okulda boya badana yapan kişiye ÖĞRETMEN denir.Öğrencilerinin her derdine derman arayıp gece gündüz kafa yoran kişiye ÖĞRETMEN denir.Öğrencisinin başarısıyla mutlu olup başarısızlığı ile üzülen kişiye ÖĞRETMEN denir.

Kendi ceplerinden küçük bütçe oluşturup ihtiyaç sahibi öğrencilere burs veren kişiye ÖĞRETMEN denir.

Sınıfta, okulda ve hayatın içinde, her zaman her yerde ülkesi ve vatanı için heyecanla çalışan kişiye ÖĞRETMEN denir.

Bir tohumun filizlenmesini, bir fidanın boy vermesini, bir ormanın doğmasını umutla bekleyen sabır âbidesi kişiye ÖĞRETMEN denir.Tertemiz yüreklerle birlikte kalem tutan, birlikte ilk çizgiyi çizen, birlikte oyunlar oynayıp şarkılar söyleyen yüreği çocuk sevgisiyle dolu kişiye ÖĞRETMEN denir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Millî Eğitim 15 Aralık 2018 | 3.226 Okunma Şu okullar açılsa! 01 Eylül 2018 | 223 Okunma Eğitime adanmış bir ömür; Levent Yazıcı 30 Ağustos 2018 | 246 Okunma Zafer, bayram ve trafik 25 Ağustos 2018 | 120 Okunma Kurban ettiklerimiz 22 Ağustos 2018 | 3.478 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar