KKTC seçimlerine müdahale mi ediyormuşuz!

Gurbetçileri Merkel’e, Macron’a karşı dolduran bir Ankara, göbekten kendisine bağlı yavru vatan seçmenini mi dolduruşa getirmeyecek? Oylarına karışmayacak da kendi hallerine mi bırakacak? Seçimlerini etkilemeye, kimin kazanacağını belirlemeye...

Yüzümde “Hadi ya, bakın siz” tebessümleri açtıran birkaç yazı okudum dün.
Meğer Ankara, KKTC’deki cumhurbaşkanlığı seçimlerine o kadar karışmış, o kadar karışmış ki Serdar Denktaş bile sonunda isyan etmiş.

Böyle giderse KKTC’nin bağımsız devlet olduğu iddiamıza da halel gelir, kimse buna inanıp bağımsızlığını tanımazmış.

Ankara daha önce KKTC seçimlerine burnunu hiç sokmaz, Denktaş dahil adaylar Ankara’nın onay ve desteğini almaya hiç uğraşmaz, Lefkoşa’dan kalkıp icazet almaya zinhar gelmezlermiş...Bunu ilk kez Başbakan Ersin Tatar yapmış...Cumhurbaşkanı Erdoğan’la da ‘işte adayım’ pozu çektirmiş...Seçim rüşveti dağıtmak için yardım almış...Ankara ilk kez yavru vatan seçim kampanyalarında böyle açıktan taraf oluyormuş gibi.

Bu kadar göstere göstere olmamıştı daha önce, bu açıdan ilktir belki. Ama Ankara ilk defa böyle bir müdahalede bulunmuyor.

Hatta bırakın KKTC’yi, Avrupa’daki seçimlere bile karışma hakkını kendinde gördü AK Parti iktidarı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aşklarımız kadar siyasetimiz de grandiyözdür abiler! 24 Ekim 2020 | 1.198 Okunma İşsizliği düşürmeye bir formül daha 23 Ekim 2020 | 366 Okunma Dünya askısına da mı ekmek çıkarıyoruz? 22 Ekim 2020 | 1.048 Okunma İktidar kimseden çekmedi kendi dilinden çektiği kadar 21 Ekim 2020 | 3.192 Okunma Payitaht Abdülhamid’den “Akif” açıklaması 20 Ekim 2020 | 1.955 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar