Yüksek makamı yükseltmek

Biz seçilmiş atanmış işlerine fazla gömüldük. Hepsinin yeri ayrı. İşi gücü bırakıp seçilmişliğe ayrıca kutsiyet izafe etmenin anlamı yok.İllerimizde valilerimiz var. Atanmayla...

Biz seçilmiş atanmış işlerine fazla gömüldük. Hepsinin yeri ayrı. İşi gücü bırakıp seçilmişliğe ayrıca kutsiyet izafe etmenin anlamı yok.
İllerimizde valilerimiz var. Atanmayla gidiyor.
Belediye başkanlarımız var seçiliyor.
Mesela Kayseri Belediye Başkanı bir dönem yüzde 70 oy almıştı. Bu oy desteği ile artık vali ile ilişkilerini gözden geçirmesi gerekir diyebilir miydik?
Buradan meşruiyetin kaynağı maynağı gibi konulara ekmek çıkar mı? Meşruiyetin kaynağının azı çoğu, tombulu çelimsizi olur mu?
Zaten her şey zamanında yerli yerine oturmuş olsaydı sağa sola savrularak bir orayı bir burayı kutsayarak avunmazdık.
Bizdeki şartlardan ve kurallardan bağımsız olarak soruyorum: Parlamento üyeleri seçilerek geliyor.
Başkan seçilerek geliyor.
Hiyerarşi ile kutsallık arasında bir bağ var mı? Buralara çok takılıp kalmak bir sonuç değil, emare.. O hastalık neyse onun emaresi.
Tartışarak içinden çıkılabilecek bir konu değil. Zamana ihtiyacı var. Belirleyen olduğunuz zaman bu işler biter.
İtibarla mevzuat arasında bir ilişki var mı?
Biz biraz da mütekabiliyet endişesi ile Fener Patriğini tutup Eyüp Kaymakamlığı ile irtibatlandırdık. Orası da kendine göre bir dini önderlik, muhatabı resmiyette kaymakamlık.
Başkaları ekümenik dedi, reddettik.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Bu devlet işi" demişler.. 11 Mayıs 2017 | 558 Okunma Hüsranla biten hikâye.. 10 Mayıs 2017 | 475 Okunma Şehirle beraber büyüyen çocuklar... 09 Mayıs 2017 | 472 Okunma Yaşanmış istihbarat fıkrası... 05 Mayıs 2017 | 328 Okunma Muhafazakâr-Lümpen 04 Mayıs 2017 | 469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar