Tavşan kaç tazı tut!

Hangi haberi hangi grup nasıl vermiş, deyince kaç yere bakmak gerekiyor? Merkez medya yeni bir kılığa büründü. Üslubun ardında yatan sebeb benim için muamma.. Öyle denildiği gibi "hizaya girdiler, pabucun pahalı...

Hangi haberi hangi grup nasıl vermiş, deyince kaç yere bakmak gerekiyor?

Merkez medya yeni bir kılığa büründü. Üslubun ardında yatan sebeb benim için muamma.. Öyle denildiği gibi "hizaya girdiler, pabucun pahalı olduğunu gördüler, anlaştılar"la açıklanabilecek bir pozisyon değil. Sanki dışarıdan kaynaklı bir makas değiştirme.

Geride ne var.. Yarım yamalak bir cemaat medyası, Aydınlık grubunun medyası, PKK medyası..

Hükümet medyası, servis edilen haberleri pişirme zahmetine bile katlanmıyor. Üzerinde düşünelim, işleyelim, biraz kafa yoralım demiyor. Belki de bu kitle için doğrusu bu. Okuyan kafa yoruyor mu ki, hazırlayan böyle bir zahmete girsin.

Bu durumda kaç yere bakmak gerekiyor: PKK medyası var, cemaat medyası var, ara sıra ters köşeye yatıran Aydınlık grubunun medyası var.

Nedense orada yazılanlar PKK ve cemaat medyasında yazılanlar kadar infial uyandırmıyor.

Mesela dün, bir haber-yorumlarının özeti şöyleydi: Rus uçağı düşürülmeden bir gün önce, güvenlik toplantısında bu konu ele alındı. Başbakan askerlere angajman kurallarının eksiksiz bir şekilde uygulanması talimatını verdi. (Bu, şu demek: Sınır ihlali olursa görmezden gelmeyin, indirin)

Askerler sordu: Bu konu bütün boyutlarıyla ele alındı mı?

Başbakan NATO'nun hızla devreye gireceğini düşündüğünü söyledi.

Askerler, NATO'nun devreye girip müşterek savunma prosedürünü uygulayacağı izlenimi bulunmuyor, dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Bu devlet işi" demişler.. 11 Mayıs 2017 | 558 Okunma Hüsranla biten hikâye.. 10 Mayıs 2017 | 475 Okunma Şehirle beraber büyüyen çocuklar... 09 Mayıs 2017 | 472 Okunma Yaşanmış istihbarat fıkrası... 05 Mayıs 2017 | 328 Okunma Muhafazakâr-Lümpen 04 Mayıs 2017 | 469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar