İngiltere niye sessiz?

Suriye, göçmenler, terör, YPG, PKK boğuşup duruyoruz. Bir sabah Joe Biden geliyor.. Ertesi gün John Kirby açıklama yapıyor..Akşam üzeri Hollande arıyor.Ayda iki defa Merkel geliyor.İki bomba sallayınca Fransa...

Suriye, göçmenler, terör, YPG, PKK boğuşup duruyoruz.
Bir sabah Joe Biden geliyor.. Ertesi gün John Kirby açıklama yapıyor..
Akşam üzeri Hollande arıyor.
Ayda iki defa Merkel geliyor.
İki bomba sallayınca Fransa Dışişleri Bakanlığı açıklama yapıyor.
Biden aman sakin olun diyor.. Bu kadar haberin arasında Cameron demişti ki, Cameron dedi ki yok.
Biz de onlara bir şey demiyoruz.
En azından fırça atmıyoruz. İngiltere'nin bu denklemde yeri yok mu? Neden hiç haber olmuyor, neden Türk kamuoyu ABD'ye yaptığı gibi, "Ey İngiltere çek elini bölgeden" demiyor.
Geçen gün bir karikatür sosyal medyada elden ele dolaşıyordu. Bir domuz ve süt emen yavruları.. Her yavrunun üzerinde bir isim: IŞİD, PKK, YPG.. Domuzun üzerinde ABD yazıyor.
....
Mahir Abi hayatta olsaydı hangi kampta sayılırdı? Hain mi olurdu müttefik mi?
Öyle ya da böyle anlattıklarıyla bizi mutlu ediyordu.
2007 senesinde İ.Hakkı Altuntaş, uzun bir mülakat yapmış. Aynı isimli sitede bulabilirsiniz.
Uzun mülakatın bir yerinde şöyle diyor:
"Birinci Dünya Savaşı’ndan önce Türkiye’de çok büyük bir İngiliz istihbarat ağı vardı. Savaş bitti hiç kimse İngiliz istihbaratçısı olarak çıkmadı. Türk asıllı olarak İngilizlere hizmet veren bir tek kişiye rastlamadım. Ne oldu bunlar? O zaman şunu söylememiz lazım: İngiltere Birinci Dünya Savaşı’ndan önce Türkiye ile savaşmış, yıkmış ama hiç istihbaratçı bulundurmamış; ya da bu istihbaratçılar aynen devam etmektedir."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Bu devlet işi" demişler.. 11 Mayıs 2017 | 558 Okunma Hüsranla biten hikâye.. 10 Mayıs 2017 | 475 Okunma Şehirle beraber büyüyen çocuklar... 09 Mayıs 2017 | 472 Okunma Yaşanmış istihbarat fıkrası... 05 Mayıs 2017 | 328 Okunma Muhafazakâr-Lümpen 04 Mayıs 2017 | 469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar