Feveran edebiyatı

Tahlil sonuçlarının listelendiği kağıtlarda referans aralığı da var. Senin kolesterol değerin şu derler.. Yanında referans aralığı yazar.Günlük konuşmalarda, nutuklarda vs hamasetin de bir referans...

Tahlil sonuçlarının listelendiği kağıtlarda referans aralığı da var. Senin kolesterol değerin şu derler.. Yanında referans aralığı yazar.
Günlük konuşmalarda, nutuklarda vs hamasetin de bir referans aralığının olması lazım. Orayı aşıyorsa bir sıkıntı var, demektir.
Mesela cumhuriyetin ilk yıllarındaki gazete haberlerine, nutuklara, şiirlere bakın hamaset tavan yapmıştır.
İttihat Terakki dönemi de öyledir. Öyledir derken o dönemde revaçta olan iki derginin başlıkları sanal ortamda var.. Hepsi kahramanlık üzerine.. Toplama çıkarma muhakeme yok.
Ey bu topraklar uğruna toprağa düşmüş asker dediğin zaman arkasını önünü kapatmış olursun.
Cumhuriyet dönemi yayınlarına erişmek daha kolay.
İşlerin iyi gittiği dönemde sükunet olur.
Son zamanlarda hamaset iyice tavan yaptı. Artık işini anlatan neredeyse yok gibi.
Herkes vatan üzerine konuşuyor, asıl işi teferruat.
Başbakanın danışmanlarından biri, "Faiz, azimle, kararlılıkla, kahramanlıkla düşürülemez" demiş.. Bir başka danışman onu casuslukla suçluyor. Yok efendim onu oraya uluslararası lobiler yerleştirmiş de, onların istediği şeyleri söylüyormuş da, bu millete hakaretmiş de..
Seni kim yerleştirdi deseler ne diyecek.. Yemin edince temize mi çıkmış olacak. Yoksa akıl yürüterek hangisinin daha masum olduğunu bulmak bize mi kalıyor.
Bize deyince kaç kişiyiz bilemiyorum.. Bana kalsa ne söylediklerine değil nasıl söylediklerine bakarım.
...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Bu devlet işi" demişler.. 11 Mayıs 2017 | 516 Okunma Hüsranla biten hikâye.. 10 Mayıs 2017 | 460 Okunma Şehirle beraber büyüyen çocuklar... 09 Mayıs 2017 | 459 Okunma Yaşanmış istihbarat fıkrası... 05 Mayıs 2017 | 277 Okunma Muhafazakâr-Lümpen 04 Mayıs 2017 | 253 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar