Doktor hepimize reçete yazmış

Yorgun, bıkkın ve bezginim.Doktor da (Ahmet Yağcı) bıkmış.. Gündelik hayatımıza sarılırsak bu günleri daha kolay atlatırız, diyor:"Yaşadıklarımızı, geçmiş zamanlarımızı...

Yorgun, bıkkın ve bezginim.
Doktor da (Ahmet Yağcı) bıkmış.. Gündelik hayatımıza sarılırsak bu günleri daha kolay atlatırız, diyor:
"Yaşadıklarımızı, geçmiş zamanlarımızı düşündüğümüzde içimizi ferahlatan bir durum var: Bu günler mutlaka geçecek. Bu doğru, ancak yaşadıklarımızın acılığını ve yaşananlarda rolü olanlara kızgınlığımızı düzeltmiyor.
Şehirlerde bombalar patlıyor, klavye üzerinden kahramanlık yapanlar zehir kusuyor. Kimi idam cezası istiyor kimi daha da ileri gidiyor onbinlerce insanın ölümüne sebep olabilecek çözümler öneriyor.
Kızgınız. Çok kızgın ve düşünme özelliğini kaybetmiş bir toplumuz artık.
Sakin olmamızı öneren olursa küfür ederek karşılıyoruz.
Damgalıyor, kavgaya davet ediyor, bir daha yüz yüze bakamayacak laflar ediyoruz.
Yatağımıza uzandığımızda son derece mutsuz ve huzursuz yatıyoruz.
Bu zamanları geçirebilmek için tek yol gündelik hayatımıza sarılmak. Bir günü yaşarken elimizin gözümüzün değdiği kim varsa onunla geçinmeyi iş edinmek.
Bahçedeki ağaçtan, gözü açılmamış yavrularını emziren tekir kediden, artan peynir fiyatından, nişanı atan teyze kızından bahsetmek.
Acıtmayan dedikoduları yapmak, tüm yakınlarımız için iyilikler dilemek, dua etmek.
Siyaset ya da peşinde olduklarımızın bizim gündelik hayatımızla hiç işinin olmadığını bilmek.
Bir gülümsemenin, cepten çıkarılan iki can eriğini karşıdakinin avucuna koyuvermenin, dertli birisinin yanına bir tabure çekip oturuvermenin paha biçilemez olduğunu kavramak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Bu devlet işi" demişler.. 11 Mayıs 2017 | 558 Okunma Hüsranla biten hikâye.. 10 Mayıs 2017 | 475 Okunma Şehirle beraber büyüyen çocuklar... 09 Mayıs 2017 | 472 Okunma Yaşanmış istihbarat fıkrası... 05 Mayıs 2017 | 328 Okunma Muhafazakâr-Lümpen 04 Mayıs 2017 | 469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar