Cemaatin silahlı kanadının ruh hali..

Nedense iki gündür bu işe takıldım.Ağız alışkanlığı bazı insanlar için ikiyüzlü diyoruz. İki yüzlülük bile yorgunluktur. İyi niyetli olanları için de yorgunluktur. İyi...

Nedense iki gündür bu işe takıldım.
Ağız alışkanlığı bazı insanlar için ikiyüzlü diyoruz. İki yüzlülük bile yorgunluktur. İyi niyetli olanları için de yorgunluktur. İyi niyetliden kastım resmi işlerdeki yüzü, özel hayatındaki yüzü gibi.
Bunları bu kadar sene ikiyüzlülük kurtarmış olamaz.. İç dünyalarında şekilden şekile girebilmeleri lazım. Üçyüzlü, beşyüzlü olabilmeleri lazım.
Asıl yüzleriyle mesai arkadaşlarıyla dertleşemezler.
Normal insanlar gibi sevinip üzülemezler.
Bunlar askere merhametle yaklaşamaz.
Bunlar çocuklarıyla göz teması kurarken normal ana babalar gibi davranamaz.
Her yerde yapmacık olmak zorundalar.
Üç ay, üç sene değil.. Bir ömür boyu iç dünyanı, suratını, mimiklerini kamufle edeceksin.
Bu nasıl olur. Buna nasıl dayanılır.
Ara sıra kendin olabileceğin bir alan olsa rahatlarsın. Hangi ortamda asıl yüzleriyle, kendileri olarak rahatlamışlardır.
Dağdaki teröristin böyle bir derdi yok. O kendisi.
Korkularıyla, heyecanıyla kendisi.
Komutanın yaveri, emir subayı kendisi olamaz.
Bunların doğrudan suça bulaşmayanlarına işten el çektirip hadi evine git desen Allahüalem yeni yüzüyle, deşifre olmuş yüzüyle çevresine uyum sağlamaz. Ya katliam yapar ya da bunalıma girip çıkıp bir yerden atlar. Bu işlerde ehil kabul edilen Vamık Volkan'a teslim etsen çözüp rahatlatabilir mi? Benzer bir vaka yok ki, tecrübe kazanmış olsunlar.
....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Bu devlet işi" demişler.. 11 Mayıs 2017 | 558 Okunma Hüsranla biten hikâye.. 10 Mayıs 2017 | 475 Okunma Şehirle beraber büyüyen çocuklar... 09 Mayıs 2017 | 472 Okunma Yaşanmış istihbarat fıkrası... 05 Mayıs 2017 | 328 Okunma Muhafazakâr-Lümpen 04 Mayıs 2017 | 469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar