Az gittik uz gittik..

Haberde, "Dokunulmazlığı kaldırılan Bahçeli ifade vermeye gitti." diyor.Biz buraya nasıl geldik? HDP'lilerin dokunulmazlıklarını doğrudan kaldırmak yerine dolambaçlı yollara tevessül ettiğimiz için geldik....

Haberde, "Dokunulmazlığı kaldırılan Bahçeli ifade vermeye gitti." diyor.
Biz buraya nasıl geldik? HDP'lilerin dokunulmazlıklarını doğrudan kaldırmak yerine dolambaçlı yollara tevessül ettiğimiz için geldik. Anayasaya geçici madde ilave ettik, günlerce oylama yaptık, -güya- ayırım yapmadan işin içine her partiyi kattık.
Bu dolambaçlı yol bize ne sağladı?
Biz sıradan insanlar olarak bilmiyoruz.
Bahçeli ve benzeri isimlerin fezlekelerinin dönem sonunda değil de dokunulmazlığı kaldırıldığı için bugün ele alınması, ifadeye çağırılması bize ne sağlayacak?
Onu da bilmiyoruz.
Adalet yerini mi bulmuş olacak?
Yoksa, bakın biz ayırım yapmıyoruz, HDP ile bir derdimiz yok.. İster HDP ister MHP, ister vekil ister genel başkan.. kim olursa olsun, mekanizmayı herkes için işletiyoruz mu demiş oluyoruz.
Kime demiş oluyoruz. Türk kamuoyuna mı, dünyaya mı?
Tamam.. Devlette her şey esastan ibaret değil, usül de önemli ama bu işlerin biraz daha inandırıcı olması lazım.
...
Zannetmem ki "üst akıl" bu işlerle uğraşsın. Bunlar herhalde üst aklın altındaki akılların işidir. Üst akılın aklını karıştırmak için yapmışlardır. Zaten üst akıl ne menem şeydir diyenlere kızıyorlar. Nasıl ciddiye almazsınız diyorlar.
....
2011'e kadar üst akıl serzenişi duyanınız var mı?
O tarihten önce Ergenekondan, Balyozdan dert yanıyorduk. Topladık, yargıladık saldık.. Hatta kumpasmış dedik.
Sonra paralel belası çıktı. Topladık, yargılıyoruz.
Sonra üst akıl.. Üst akılı toplama yargılama külfeti de yok. Hadi yakalayın hesap sorun diyeni yok. Muğlak bir düşman.
Bu muğlak ve tarifi zor düşmanın hangi hallerde devreye girdiğini de bilmiyoruz. Ne zaman ki memleketimizin hayrına bir iş yapılacak olsaaa o zaman devreye giriyor, diyenlerimiz var.
Bu hesaba göre İsraille ilişkilerimiz bozulurken mi devreye girmiş olabilir ilişkilerimizi normalleştirmemiz iki ülkenin de hayrına deyip anlaşma masasına oturduğumuz zaman mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Bu devlet işi" demişler.. 11 Mayıs 2017 | 585 Okunma Hüsranla biten hikâye.. 10 Mayıs 2017 | 491 Okunma Şehirle beraber büyüyen çocuklar... 09 Mayıs 2017 | 478 Okunma Yaşanmış istihbarat fıkrası... 05 Mayıs 2017 | 339 Okunma Muhafazakâr-Lümpen 04 Mayıs 2017 | 479 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar