Anketler arasındaki uçurum neyin habercisi

Zaman zaman anketler yayınlanıyor, sonuçlar arasında uçurum var.Klasik yağlı ballı açıklaması muhtemelen şöyledir: Efendim onlar yönlendirme amaçlı. Halk yönlendirilmiş oluyor tabii. Biz halktan...

Zaman zaman anketler yayınlanıyor, sonuçlar arasında uçurum var.
Klasik yağlı ballı açıklaması muhtemelen şöyledir: Efendim onlar yönlendirme amaçlı. Halk yönlendirilmiş oluyor tabii. Biz halktan değiliz ve asla yönlendirilemeyiz. Halk yönlendirilir.
HDP barajı aşacak deyince halk yönlendirilmiş olur, aşma ihtimali yok deyince yönlendirilmiş olmaz.
Neyse ne amaçla olursa olsun -bana göre- ilk defa bu seçimde anketler arasında bu kadar fark görüyorum. İnsan kendi kendini de yönlendiremeyeceğine göre katıksız sonuçlar karar vericilerin önünde vardır.
Bu şirketlerden birine göre AKP oyu yüzde 50'nin üzerinde. CHP 23, MHP 14, HDP yüzde 8.6. HDP barajı aşamıyor, bir önceki seçime göre AKP'nin oy oranı artmamış olsa bile Güneydoğu'daki bağımsızlar AKP'ye kalacağı için milletvekili sayısı 375'e yükseliyor. Alın size başkanlık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Bu devlet işi" demişler.. 11 Mayıs 2017 | 558 Okunma Hüsranla biten hikâye.. 10 Mayıs 2017 | 475 Okunma Şehirle beraber büyüyen çocuklar... 09 Mayıs 2017 | 472 Okunma Yaşanmış istihbarat fıkrası... 05 Mayıs 2017 | 328 Okunma Muhafazakâr-Lümpen 04 Mayıs 2017 | 469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar