Şimdi bu özeleştiri mi yani Ahmet Davutoğlu?

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan'ın bugünkü (12.08.2022)''Şimdi bu özeleştiri mi yani Ahmet Davutoğlu?'' başlıklı yazısı.

Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık görevinden ayrılırken şöyle demişti:

“Cumhurbaşkanımızla son nefesime kadar vefa ilişkisini sürdüreceğim. Hiç kimse benim ağzımdan, benim dilimden, benim zihnimden Cumhurbaşkanımız aleyhine tek bir söz duymadı, duymayacak.”

Bu cümleleriyle ilgili olarak ilk kez bir özeleştiri yapmış Davutoğlu.

Merak edip baktım, nasıl yapmış diye.

Dediği şu:

“Özeleştiri yapmaya hazırım: Başbakanlıktan ayrılırken yaptığım o konuşmayı her yerde karşıma çıkarıyorlar. Ben o konuşmayı, ‘Aman devlet zarar görmesin’ diye yapmıştım. Konuşmanın böyle kullanılacağını bilemedim.”

Şimdi bu özeleştiri mi Allah aşkına?

“Zihnimden Cumhurbaşkanımız aleyhine hiçbir şey geçmeyecek” diye bir cümleyle devletin zarar görmemesinin nasıl bir ilintisi olabilir?

Bu ne acayip bir argüman?

Bu ne tuhaf bir izah tarzı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kurumsal CHP’ye bir sesleniş: Uzak dur şu tiplerden 29 Eylül 2022 | 3.143 Okunma Varsın faşist olsun yeter ki Putin’e karşı olsun 27 Eylül 2022 | 1.873 Okunma Bir kusurcuğu var Kılıçdaroğlu’nun 26 Eylül 2022 | 4.134 Okunma Sen adamı gerçekten çıldırtırsın Miçotakis 25 Eylül 2022 | 1.460 Okunma New York izlenimleri... Asansörde birden Lavrov kapıda İngiltere Başbakanı 24 Eylül 2022 | 2.163 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar