Enginyurt’un uygar biri olması mümkün mü

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan'ın bugünkü (08.08.2022)''Enginyurt’un uygar biri olması mümkün mü'' başlıklı yazısı.

Cemal Enginyurt’un televizyon stüdyosunda Latif Şimşek’e karşı sergilediği vandallığı izledim.

Latif Şimşek konuşuyordu. Gayet normal, gayet makul, gayet sıradan bir cümle kurmuştu. Tepkiye yol açacak, hatta tartışma çıkaracak bir şey bile değildi söylediği.

Cemal Enginyurt, üslupsuz bir saldırganlıkla Latif Şimşek’in sözüne daldı. Kabadayılık taslayarak Şimşek’i susturmaya çalıştı. Şimşek, gereken karşılığı verince de stüdyoda üzerine yürüdü. Reklam arası verildi. Sonra ortaya çıkan görüntülerden anlıyoruz ki: Bu sefer koruması da devreye girmiş. Latif Şimşek’i birlikte darp etmişler.

Cemal Enginyurt, bir ara sosyal medyaya egemen olan muhalif kesimlerin alay ettikleri, kafa buldukları, tepki gösterdikleri bir figürdü.

Fakat Enginyurt, Cumhur İttifakı’ndan Millet İttifakı’na geçince...

Bir zamanlar alay ettikleri, kafa buldukları, tepki gösterdikleri bu adamı, el üstünde tutmaya başladılar.

Televizyonlarında ağırladılar, gazetelerinde manşete çektiler.

Sosyal medya hesaplarından gaz verdiler.

Bu durum Cemal Enginyurt’un kişilik yapısını sanırım şöyle etkiledi:

“Bu yeni geldiğim çevre, çok şahane bir çevreymiş yahu! Ne yapsam, ne etsem gidiyor. Arkamda sürekli kapı gibi duran bir kitle var. O zaman dalayım gitsin.”

Son dalmasının bir numaralı sorumlusu, işte bu tuhaf ortamdır.

İki numaralı sorumlu ise Enginyurt’un kişiliğinde zaten var olan barbarlığa, vandallığa, kabalığa, şiddete olan yatkınlıktır.

Eğer Cemal Enginyurt’u bu denli cüretkâr hale getiren, bu denli küstah bir saldırganlık içine sokan, bu denli gaza getiren bu tuhaf ortam yok olursa...

Cemal Enginyurt, kendisini insani tavır almaya, düzgün tutum almaya, uygar davranmaya zorlayabilir.

Peki bu ortam nasıl yok olur?

Mesela şöyle:

Muhalif kesimler, şu son vakaya...

Enginyurt’un Cumhur İttifakı’nı desteklediğini, saldırdığı gazetecinin de Barış Yardakaş olduğunu varsayarlar ve tepkilerini buna göre gösterirlerse...

Bu iş olur.

Muhalif kesimler, böyle davranırlarsa...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
New York izlenimleri... Asansörde birden Lavrov kapıda İngiltere Başbakanı 24 Eylül 2022 | 1.958 Okunma Olay fotoğrafla ilgili değişik bir saptama 17 Eylül 2022 | 4.000 Okunma TikTok şeyhi değil TikTok palyaçosu 15 Eylül 2022 | 4.076 Okunma FETÖ faresi Cevheri kale alınacak biri değil 13 Eylül 2022 | 5.283 Okunma Tarkan, taraftarlarının fersah fersah ilerisinde 12 Eylül 2022 | 4.358 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar