Türkiye umduğunu bulacak mı?

Amerika'nın taktik savaşları sonuç verdi. ABD Başkanı Trump'ın bir öven bir yeren, bazen tehdit eden twitleriyle yürüyen sorunlu diplomasi, Türkiye'ye yaptırımlarla devam ederken, Ankara'ya gelen ABD heyeti ile masaya oturduk ve 13...

Amerika'nın taktik savaşları sonuç verdi. ABD Başkanı Trump'ın bir öven bir yeren, bazen tehdit eden twitleriyle yürüyen sorunlu diplomasi, Türkiye'ye yaptırımlarla devam ederken, Ankara'ya gelen ABD heyeti ile masaya oturduk ve 13 maddelik ortak görüş içeren metne imza attık.

Buna göre, Türkiye, 120 saat içinde (5 gün) PKK/PYD, ABD'liler tarafından Türkiye sınırından 32 kilometre güneye çekilecek ve Türkiye'de operasyonlara son verecek.

13 maddelik mutabakatın; Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Perşembe günü dile getirdiği "32 kilometre aşağıya çekilsinler biz operasyonu durdururuz" sözüyle uyumlu olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak sorun bitti diyemeyiz?

Neden diyemeyiz?

1- Çünkü bu anlaşmanın tarafları eksik. Suriye devlet yönetimi kendi ülkesinin geleceği ile ilgili karar alınırken karar vericiler arasında değil. Bu durum ev sahibinin bilgisi dışında gerçekleşti. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Yeni Sayfa Açıldı" mı? 16 Kasım 2019 | 72 Okunma Osmanlı'ya düşman mıyız? 13 Kasım 2019 | 77 Okunma Atatürk'e farklı bakış 11 Kasım 2019 | 66 Okunma FETÖ açılımı mı var? 09 Kasım 2019 | 2.361 Okunma Eşitsiz zorba düzen yaratıldı. 06 Kasım 2019 | 60 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar