Kendine tahammül edememe

Bu iktidarın reform yapacağına inanıyor musunuz? "Yaptım" dese bile gerçekçi olacağına ve yaptıklarını kendisinin sürdürebileceğine güveniniz tam mı?İşte asıl mesele bu."Reform...

Bu iktidarın reform yapacağına inanıyor musunuz? "Yaptım" dese bile gerçekçi olacağına ve yaptıklarını kendisinin sürdürebileceğine güveniniz tam mı?

İşte asıl mesele bu.

"Reform yapacağım" dersiniz, hatta bir kaç değişiklik yapar "işte bakın yaptım" da diyebilirsiniz, lakin kendi yaptıklarınızı yine kendiniz sürdürebilir misiniz?

AKP iktidarlarında bu tutarlığı hiçbir zaman görmedik. Nitekim daha "reform" sözcüğünün mürekkebi kurumadan hak hukuk, adaletle ilgili olaylara şahit oldu.

Buyurun dakika bir, gol bir dedirten olay: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'na "devlet projesi olduğu" gerekçesiyle, inceleme /soruşturma başlatılması. 

Her şeyden önce "devlet projesi" diye bir proje türü var mı? Varsa, hükümet projesi ile devlet projesini birbirinden ayıracağımız bir ölçüt var mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Denetimden kaçmak millilik midir? 30 Kasım 2020 | 79 Okunma Neden iktidara katılmıyoruz? 28 Kasım 2020 | 167 Okunma Öğretmenlik ve gelecek inşası 25 Kasım 2020 | 59 Okunma Sorun Arınç'tan daha büyüktür 23 Kasım 2020 | 867 Okunma Siyasi krizde miyiz? 21 Kasım 2020 | 246 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar