ODD ya da otomotivde danışıklı dövüş!

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) 10 yıldır senenin ilk ayı, ilk haftasında geçen yılın marka-model bazında ve toplam satışların ve “iletişim ödülleri”ni açıkladığı adına da “Gladyatör” dediği geceyi düzenler.

Sektör temsilcileri o gece bir araya gelir hem geçen yılı değerlendirir hem de önümüzdeki yılın beklentileri dile getirilir. Satış ve iletişim ödülleri sahiplerini bulur. Yıla bu moralle başlanır. Buraya kadar yazdıklarım çok normal... Ama madalyonun bir de arka tarafı var. Biz gazetecilerin işi, bir işin ön tarafı kadar arkasını da kaleme almamız. Daha önceki yıllarda da sadece benim kaleme aldığım “madalyonun arka dolaplarını” bıkmadan yazmak benim görevim. İşin “goy goy” kısmını herkes de, ben de yazıyoruz zaten. 10 yıllık süreç ODD için bu organizasyonu çok büyük bir gelir kaynağı haline getirdi. Yarışmalara katılmak da, ödül gecesine katılmak da markalar için paralı.

 

 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Formula 1 İstanbul izlenimleri… 16 Kasım 2020 | 53 Okunma Online rekabet hızlandı: Sahibinden, Araba.com, N11 ve GARAJ11' de neler oluyor? 09 Kasım 2020 | 1.019 Okunma Ekim de rekor getirecek! 02 Kasım 2020 | 89 Okunma Ne kadarı yerli tartışmasından Masterchef'e 26 Ekim 2020 | 109 Okunma Felaket haberciliği prim yapıyor! 19 Ekim 2020 | 43 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar