Böylesi çok güzel değil mi?

“Yandık, bittik, mahvolduk. Satışlar durdu, fatura ağır olacak, bayiler kapansın, önümüzdeki yıllar zorlanacağız”, bu ve bunun gibi açıklamaları aylardır otomotiv yöneticilerinden dinliyoruz.

İnstagramda yaklaşık 100 kişinin falan izlediği hemen hemen tüm canlı yayınlara katılmak için sırada bekleyen yöneticiler, geçen hafta kredi paketinin açıklamasıyla derin bir oh çektiler. Bunu da paketin açıklanmasıyla birlikte yapılan “devlet güzellemeleri”nden anlıyoruz. Başta ÖTV olmak üzere tüm otomotiv vergileri, matrah vb gibi konularda tek sorumlu olarak devleti hedef gösteren saygı değer otomotiv yöneticileri, en ufak bir devlet desteğinde de “Ankara’ya yakın” olma savaşına giriyorlar. Bu çelişkiyi anlamıyorum ama, bunu benim anlamam da çok önemli değil. Belki de bu işin, o koltuklarda oturmanın “fıtratı”nda bu da var. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Formula 1 İstanbul izlenimleri… 16 Kasım 2020 | 53 Okunma Online rekabet hızlandı: Sahibinden, Araba.com, N11 ve GARAJ11' de neler oluyor? 09 Kasım 2020 | 1.019 Okunma Ekim de rekor getirecek! 02 Kasım 2020 | 89 Okunma Ne kadarı yerli tartışmasından Masterchef'e 26 Ekim 2020 | 109 Okunma Felaket haberciliği prim yapıyor! 19 Ekim 2020 | 43 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar