Ali Baba'nın bir çiftliği varmış!

Uzun zamandır otomotiv gazeteciliği yapıyorum. Köşe yazarlığı da yaptığım bu süreçte; otomotiv sektörü içinde tüketiciyi de sektör çalışanlarını da ilgilendiren konularda kalem oynatıyorum.

Bazen sert, bazen tatlı-sert, bazen de kendime göre yaptığım soğuk-sıcak esprilerle bezenen bir yazı üslubum var. Hepsinde tek kriterim var; o da sadece doğruyu yazmak. Kalemimi üç kuruşluk menfaat için eğmediğim gibi, sektörde CEO, Genel Müdür seviciliği de yapmadım. Öveceksem övdüm, yereceksem de yerdim. İşte bu yazılar nedeniyle kimileriyle küstük, kimileriyle de o yazılarda rağmen iletişimimiz aynen devam etti. Mesleğim gereği sektördeki yöneticileri sevip-sevmemem önemli değil ama saygı duymam gerektiğini hep bildim... Ve o profesyonellikle hareket ediyorum. Şimdiye kadar hiçbir yazımda da bu saygı eşiğini aşıp saygısızlık sınırına geldiğimi sanmıyorum. Aynı tavrı, yani bana ve daha da önemlisi mesleğime saygı gösterilmesini de aynı yöneticilerden beklemek hakkım diye düşünüyorum. Şimdi bu girişle, geçen hafta yaşanan bir olayı aktarmak istiyorum. Herkes kimin haklı, kimin haksız olduğuna karar verebilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
TEMMUZ VE TOGG 10 Ağustos 2020 | 88 Okunma ÖTV BAREMİ HABERİ VAR DA HABERCİLİĞİN BAREMİ YOK MU? 03 Ağustos 2020 | 32 Okunma Brand Finance raporundan bağımsız denetim raporuna!.. 13 Temmuz 2020 | 46 Okunma Ali Baba'nın bir çiftliği varmış! 06 Temmuz 2020 | 61 Okunma Tüketicilerle yetkili bayilerin hiç mi suçu yok? 29 Haziran 2020 | 73 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar