VAR rezaleti-2

Önceki gece Antalya'da birinci VAR rezaleti yaşanmıştı. VAR'daki hakemin, maçın hemen başındaki Muslera'nın tekmesini ve son saniyede yine Muslera'nın Antalyasporlu oyuncuyu itmesine ses çıkartmaması akıllarda...

Önceki gece Antalya'da birinci VAR rezaleti yaşanmıştı. VAR'daki hakemin, maçın hemen başındaki Muslera'nın tekmesini ve son saniyede yine Muslera'nın Antalyasporlu oyuncuyu itmesine ses çıkartmaması akıllarda büyük soru işaretleri yarattı. Ama dün gece bize yıllar önceki Necip Hablemitoğlu cinayetini hatırlatan bir olay yaşandı. O cinayet esnasında sokaktaki kameralar birden devre dışı kalmış ve failler bulunamamıştı.
Dün akşam ise VAR sistemi birkaç dakikalığına devre dışı kaldı. İşte bu anda Başakşehir'in golü geldi. Bizce Visca en az yarım metre geriden fırlıyor, dönüp golü attırıyor. Yardımcı hakem önce bir duraklıyor, sonra ofsayt bayrağını kaldırıyor. Hakem Ali Palabıyık, VAR'dan haber bekliyor ama VAR o anda ne hikmetse yok! İşte ilgililerin bu konuya mutlaka açıklık getirmeleri lazım. VAR zamanla artık Türkiye'de mafyamsı bir laf haline gelecek. En korkuncu da bu!
Gelelim maça... Maç Fenerbahçe'nin hakkıydı. En az 5 net gol pozisyonunu cömertçe kaçırdılar. Başakşehir'in attığı ama sayılmayan gol dışında da pek pozisyon vermediler. Eğer Başakşehir dün maçı kaybetmediyse önce Fenerbahçeli oyuncuların beceriksizliğine, sonra da bana göre Türk futbolunun yükselen yıldızı kalecileri Mert'e teşekkür etsinler.
Sonuçta beraberlik Fenerbahçe için kötü sonuç. Belki de VAR arızası, teknik direktör Cocu'yu kurtardı. Belki de bazı radikal kararları öteledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Komik bir çelişki var 12 Temmuz 2019 | 103 Okunma Özdemir'e soruyorum; neden Zekeriya Alp? 02 Temmuz 2019 | 247 Okunma Sayın Koç'un çıkışı Terim'e artı yazar 21 Haziran 2019 | 173 Okunma Biz de Belçika olma yolunda ilerliyoruz 17 Haziran 2019 | 74 Okunma Sonuca değil futbola üzülelim 12 Haziran 2019 | 1.658 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar