Şenol Güneş milli barışı getirdi

Dün yine tarih yazdık. Dünya şampiyonu Fransa karşısında maçtan önce beraberliğe razı mısınız deselerdi, herhalde futboldan anlayan her Türk vatandaşı, "Tamam, Allah razı olsun, kabul" derdi ama siz bu satırları okurken bırakın beraberliği, bırakın galibiyeti, bırakın 2-0'lık skoru, maç niye 4 ya da 5 olmadı diyoruz.

 Kolay değil, dünyanın en önemli takımlarında oynayan futbolculardan kurulu Fransa, dün gece tek bir gol pozisyonu dahi bulamadı. Buna karşılık Burak biraz şanslı ya da gününde olsa fark daha da büyürdü. Dünyada hiçbir takım dün gece Fransa'ya yaptığımızı yapamaz. En önemli gösterge pozisyon vermememizdi. En önemli gösterge takım savunmasını kusursuza yakın yapmamız... Attığımız ilk gol çalışılmış bir duran toptan geldi. Merih kafayla indirdi, Kaan Ayhan da yine kafayla tamamladı. Kolay değil, o kafaları Barcelona'lı, Real Madrid'li stoperler arasından vurdular. İkinci gol Burak'a yazar. Bastı topu, kaptı, Fransa defansı kaptırdığı bu top nedeniyle eksik yakalandı, topa en son Cengiz de çaprazdan güzel vurdu ve ikinci golü yakaladık. İkinci yarı Fransa topla oynadı, sadece o kadar... Boş alan vermedik, defans bloğumuz olduğu gibi uyumlu, açık vermeyen bir görüntüdeydi. Orta sahamız hakeza adam paylaşımını mükemmel yapan bir görüntüdeydi. Bu galibiyet çok şey demek... Sadece Dünya Şampiyonu'nun içinden geçen Türkiye olarak anılmayacağız, ilave olarak grup birinciliğinin en önemli adayı haline geldik. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Komik bir çelişki var 12 Temmuz 2019 | 102 Okunma Özdemir'e soruyorum; neden Zekeriya Alp? 02 Temmuz 2019 | 247 Okunma Sayın Koç'un çıkışı Terim'e artı yazar 21 Haziran 2019 | 173 Okunma Biz de Belçika olma yolunda ilerliyoruz 17 Haziran 2019 | 74 Okunma Sonuca değil futbola üzülelim 12 Haziran 2019 | 1.658 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar