Kırmızı doğru

Beşiktaş'ta tuhaf şeyler oluyor. Başta Şenol Güneş ve bir kısım oyuncularda isteksizlik, tutukluk ve manasız bir gerilim görüyorum. Beşiktaş'ın puan kaybetmesi çok anormal değil ama dün geceki oyun, son 3-5...

Beşiktaş'ta tuhaf şeyler oluyor. Başta Şenol Güneş ve bir kısım oyuncularda isteksizlik, tutukluk ve manasız bir gerilim görüyorum. Beşiktaş'ın puan kaybetmesi çok anormal değil ama dün geceki oyun, son 3-5 dakika haricindeki mücadele çok kötüydü. Güneş, bazı oyuncuları takıma kazandırmak uğruna ilk 11'de oynamalar yapıyor. Örneğin Negredo, örneğin Lens ve diğer bazıları. Fakat durum böyle olunca da takımın dengesi bozuluveriyor. İlk yarıda Cenk'i önce kanatta oynattı, sonra Negredo'nun yanına çekti. Soldan Caner istenilen seviyede gelemedi, Lens sahada var mıydı, yok muydu belli değil. Gökhan ne hücumda var ne de savunmada... Tablo böyle olunca da Beşiktaş hiç üretemedi, şut çekemedi, sıfıra inemedi. Gençlerbirliği ise çok iyi konsantre olmuş. Adam paylaşımını çok iyi yaptılar, alanı daralttılar ve kaptıkları topla da hızlı çıktılar.
İşte ilk yarıda böyle bir topta Vedat Muriqi'in golü geldi. İkinci yarı ise Beşiktaş fabrika ayarlarına döndü. Sağa Quaresma, sola Babel ikinci yarıda oyuna girdiler ama bu sefer de Babel'in bir anlık hatası takımını 10 kişi bıraktı.
İkinci yarıda Quaresma sağ kanattan iyi geldi. Zaten onun haricinde de bir şeyler yapabilen tek bir Beşiktaşlı yoktu. Fakat bu arada Beşiktaş, ikinci golü yedi ve belki de her şey o dakikada bitiverdi.
Son dakikalarda Quaresma'nın kişisel becerisiyle kazanılan penaltı golü de Beşiktaş'a yetmedi. Beşiktaş'ta anlayamadığım bazı şeyler oluyor. Ama hoca ve takım bu kafayla devam ederlerse şampiyon olamazlar.
Gençlerbirliği ve Mesut Bakkal'ı kutlamak lazım. Hem aldıkları 3 puandan hem de maç boyu mükemmel bir taktik disiplin içinde mücadelelerinden dolayı.
Ve pek tabii ki hakem Halis Özkahya'yı da kutlamak lazım. Sakin ve çok iyi bir maç çıkardı. Babel'e gösterdiği kırmızı kart yüzde 100 doğru. Her ne kadar Babel, rakibin suratını dağıtayım diye tekme atmasa da ayağını o seviyeye kaldırıp rakibin suratına bastın mı, kırmızı kart kaçınılmaz olur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hakemler de takımlar gibi iyi başladı 20 Ocak 2020 | 309 Okunma Spor ahlakı yerle bir oldu 19 Ocak 2020 | 1.083 Okunma Sen bizi enayi yerine mi koyuyorsun Zekeriya bey! 05 Ocak 2020 | 253 Okunma Mutlak penaltıyı vermediler 30 Aralık 2019 | 556 Okunma Mükemmel yönetti 29 Aralık 2019 | 144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar