Yer misin, yemez misin!

Hemen hemen bunlar her yerde birbirine benzerler. Bir kısmı ne yer ne yapar

Rüşvet ve torpil; her zaman, her yerde, her toplulukta dün de oldu, bugün de oluyor, yarın da olacak.. Birileri nasıl cennete ya da cehenneme gidecek!? İşte böyle..

Bu işler bazan azalır, bazan çoğalır, ama hep vardır. Bazıları yerken üstüne başına döker, bazıları tereyağından kıl çeker gibi halleder işini.

Bazıları yalnız yer, bazıları herkese bir pay ayırır. Herkesi günahına ortak eder ki, kendinden hesap sormak kolay olmasın.

Bazıları arsızdır, bazıları yer ama yemez gözükür, bazıları “laf ile aleme binlerce öğüt verirken, işin aslında bakarsanız, bin teseyyüb gizlidir hanelerinde”. Kendi dostları ile baş başa kaldıklarında, namuslu insanlarla dalga geçerler. “Bal tutan parmağını yalar” derler. Bu viral tipler, tanınan kişilere de bulaştırırlar hastalıklarını. 

Kimi uygun bir “hoca”bulursa fetvasını da alır, “hayır-hasenat”(!) işlerine de soyunurlar. Bu anlamda “kaz gelecek yerden tavuk esirgemezler”.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cennetten arsa satmak 07 Aralık 2021 | 7 Okunma Siber cennet, siber cemaat, siber cami 06 Aralık 2021 | 1.134 Okunma Yeni dünyada para ve Medyen halkı 05 Aralık 2021 | 1.143 Okunma Mikro faşizm 04 Aralık 2021 | 564 Okunma Ölçü, tartı ve para 03 Aralık 2021 | 1.505 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar