Yer misin, yemez misin!

Hemen hemen bunlar her yerde birbirine benzerler. Bir kısmı ne yer ne yapar

Rüşvet ve torpil; her zaman, her yerde, her toplulukta dün de oldu, bugün de oluyor, yarın da olacak.. Birileri nasıl cennete ya da cehenneme gidecek!? İşte böyle..

Bu işler bazan azalır, bazan çoğalır, ama hep vardır. Bazıları yerken üstüne başına döker, bazıları tereyağından kıl çeker gibi halleder işini.

Bazıları yalnız yer, bazıları herkese bir pay ayırır. Herkesi günahına ortak eder ki, kendinden hesap sormak kolay olmasın.

Bazıları arsızdır, bazıları yer ama yemez gözükür, bazıları “laf ile aleme binlerce öğüt verirken, işin aslında bakarsanız, bin teseyyüb gizlidir hanelerinde”. Kendi dostları ile baş başa kaldıklarında, namuslu insanlarla dalga geçerler. “Bal tutan parmağını yalar” derler. Bu viral tipler, tanınan kişilere de bulaştırırlar hastalıklarını. 

Kimi uygun bir “hoca”bulursa fetvasını da alır, “hayır-hasenat”(!) işlerine de soyunurlar. Bu anlamda “kaz gelecek yerden tavuk esirgemezler”.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hac ve kurban üzerine 21 Temmuz 2021 | 111 Okunma Bugün bayram 20 Temmuz 2021 | 464 Okunma Yarın endişesi 19 Temmuz 2021 | 972 Okunma Allahu Ekber, Allahu Ekber! 18 Temmuz 2021 | 963 Okunma Hayvan hakları yasası ne olacak? 17 Temmuz 2021 | 777 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar