Yeni bir dünya savaşının mevzileri kazılırken

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali Karahasanoğlu'nun bugünkü (21.08.2022)''Yeni bir dünya savaşının mevzileri kazılırken'' başlıklı yazısı.

Yeni bir dünya savaşı için her şey hazır. Bir çılgının düğmeye basması bekleniyor. “Dehşet dengesi” bunların gözlerini korkutmamış olsa hemen başlayacaklar, ama savaşın kontrolden çıkmasını ve sonuçta kendilerinin de kaybedenlerden olmasından korkuyorlar.

Yeni dünya savaşı başladığında bu kez dünyanın her yerinde birden başlayacak. Havada, karada, denizde, uzayda, nükleer, konvansiyonel, ışın, RF, ekonomik, elektronik, siber, biyolojik, kimyasal, psikolojik, teolojik, soğuk, sıcak her türlü savaş.

Kıyamet savaşının coğrafyasını biliyorsunuz, Hazar havzası, Anadolu, Mezopotamya, Arap Yarımadası, Basra Körfezi, Kızıldeniz havzası. Merkez noktası Amanosların güneyi ve Halep/Şam havalisi olsa da Karadeniz, Hind Okyanusu, Ege, Doğu Akdeniz, Kızıldeniz, Basra, Karadeniz ve Hazar Denizi bölgesi. Hani Huntington zaten “Medeniyetlerarası çatışma” diye bunun “müjdesini”!? vermişti. Fukuyama’dan önce de “Tarihin sonu”nu getirecek bir savaşa Tanrıyı zorlamak için Evangelikler zaten...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi veda vaktidir 01 Eylül 2022 | 7.647 Okunma Devlet adamına saygı 31 Ağustos 2022 | 2.134 Okunma Yasa yapmak 30 Ağustos 2022 | 893 Okunma Bana güven, gerisini merak etme sen 29 Ağustos 2022 | 3.057 Okunma Çorba sever misiniz? 28 Ağustos 2022 | 1.599 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar