Milliyetçi muhafazakâr..

“İslam”ın her çeşidi var artık (Haşa)..  Liberali, ılımlısı, solcusu, sağcısı, demokratı, feministi, milliyetçisi, radikali, gelenekçisi, moderni, yok yok.

Kim ki ona bir şey ekler ya da ondan bir şey çıkarırsa, kişi eklediği ve çıkardığı ile baş başa kalır ve din aradan çekilir.

İslam’ın değil, “Müslümanım” diyenlerin çeşitleri var.. Onlar için “ey iman edenler, iman ediniz” der kitap! Ve bir başka yerde “Mü’min olduk demeyin Müslim olduk deyin” der kitap!

Ben sağcı da değilim, solcu da. “Kitabı sağ elden verilenler” ile bugünkü “sağcılık” isim benzerliğinden başka bir şey değil. “Her sakallıyı baban sanma” diye bunun için denmiştir.

Ne sağcı, ne solcu İslamcı” mı, yok o da değil. Ben ne “İslamcı” ne de “Müslümancı” olarak tanımlarım kendimi. Sade, yalın bir “Müslüman”, “İslam”. Kul’u olduğum Allah’ımın ve Ümmeti olduğum Resulümün verdiği; bana ve dinime verdiği isim bu. Ben “Ümmetçi” filan da değilim.

Akıllı” olmak güzel de, “Akılcı olmak” değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
5. gün 15 Ekim 2019 | 5.897 Okunma Suali mukadderlere cevap 14 Ekim 2019 | 9.745 Okunma Kibriti gözümüze çok yaklaştırırsak 13 Ekim 2019 | 6.775 Okunma Operasyon devam ederken 12 Ekim 2019 | 9.182 Okunma Operasyon devam ederken 12 Ekim 2019 | 197 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar