Karanlık aydınlığın yokluğudur

Bilderbergciler 30 Mayıs’tan  2 Haziran’a kadar İsviçre’nin Montrö şehrinde toplanmışlardı. Koç ailesinden bir, Koç Üni’den ve Özyeğin Üni.’den 3 akademisyen, CHP’den bir kişi...

Bilderbergciler 30 Mayıs’tan  2 Haziran’a kadar İsviçre’nin Montrö şehrinde toplanmışlardı. Koç ailesinden bir, Koç Üni’den ve Özyeğin Üni.’den 3 akademisyen, CHP’den bir kişi çağrılmış.

Konuşulan konuların başında, “Uluslararası düzenin yeniden inşası için kalıcı sürdürülebilir stratejiler ve bir eylem planı” varmış. Tabii “AB’nin geleceği”ni de “Brexit”i de konuşacaklardı. Hatta NATO ve İsrail’in geleceğini de konuşmuşlardır. Bir diğer konu başlığı, “Kapitalizmin geleceği ve yeni para politikası ve finansal sistemin inşası” imiş. Bitcoin’i konuşurken doların geleceğini, LIBOR’u falan da konuşmuş olmalılar. “Media’nın geleceği”, “Sosyal medianın geleceğin dünyasının inşasında etkin kullanımı ve yapay zeka” da bir başka konu başlığı idi. Rusya, Çin ile ilişkiler de gündeme gelmiştir. Uzay savaşları da gündeme gelmiştir, Terör de. Tabii neler konuşuldu, nasıl bir görüş üzerinde uzlaştılar ve bu konuları hayata geçirmek için bundan sonra nasıl bir adım atacaklar bilmiyoruz. Bunlar Avrupa’daki Amerikan muhibleri!

Ha! Onlar bu toplantıyı yaptıklarından bir gün sonra Siyonistler Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya baskın yaptılar. Yani ramazan bitmeden yaptılar yapacaklarını! Ardından Danimarka’da saldırılar oldu. “İslamofobia” onların gündeminde yok! “Zenginin parası züğürdün çenesini yorar” derler. Onları yaptıkları, yapacakları üzerine yorum yapacağımıza ve hayıflanacağımıza kendi sorumluluklarımız üzerine akıl üretsek daha iyi yapmaz mıyız.

Gideceği yeri bilmeyen kaptana hiçbir rüzgâr fayda sağlamaz. Ve karanlık aydınlığın yokluğudur. Işık gelince karanlık yok olur. O zaman “Karanlığa küfretmeyi bırakıp, kalkıp bir mum yakalım”. Şeytana lanet okumaktan, Resulullaha salat getirmeye fırsat bulamıyoruz.

Bu tür toplantılar ilk kez yapılmıyor. Bu kadar kalabalık toplantılarda karar da alınmaz. Daha dar kapsamda kimsenin haberi olmadan birçok toplantı oluyor. Bu toplantılardan sonra bölgede daha küçük ama daha alt seviyede kişilerin, işadamları ve gazetecilerin, STK temsilcilerinin de katıldıkları toplantılar da olur. Bu toplantılar yapıldı kızılca kıyamet kopacak da değil, bu toplantılar hiçbir değeri olmayan toplantılar da değil. Bu toplantıya katılan birtakım “modern hariciler”in gözünde sanki yeryüzü hakimlerinin huzuruna davet edilmiş, kendilerinin muhatap alınmış olmasının bile büyük bir değer taşıdığı gibi bir algı sözkonusu. “Buralarda bir karar alınır ve o şey olur” gibi hava uyandırılıyor. “Onlar plan yaptılar”sa Allah’ın da bir hükmü var. Şeytanı veli ve vasi edinenlerin planları boşa çıkmaya mahkûmdur. Onların gücü bizim cahilliğimiz ve zaaflarımız kadar büyüktür.

Tamam, dikkat edelim. Koç ailesinden birinin çağrılmış olmasının ayrı bir anlamı var. Bu önemli. CHP’den birilerinin çağrılmış olması da önemli. Onların muhatapları aynı zamanda niyetlerini de ortaya koyuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni CHP’nin siyasal İslâmı.. 23 Temmuz 2019 | 2.881 Okunma “İmamoğlu İslam’ı” 22 Temmuz 2019 | 16.452 Okunma D-8 21 Temmuz 2019 | 5.337 Okunma 15 Temmuz’u anlamak ve anlatmak 20 Temmuz 2019 | 4.324 Okunma “Hak” kavramı üzerine 19 Temmuz 2019 | 4.358 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar