İrtica değil irtidat

Birileri başardı. Bir zamanlar “komünizm geliyor” derlerdi, gelmedi.. “İrtica geliyor” dediler, o da gelmedi. Ama, biz “mürtedin hükmü”nü tartışırken irtitad gerçekleşti.Türkiye, halkın...

Birileri başardı. Bir zamanlar “komünizm geliyor” derlerdi, gelmedi.. “İrtica geliyor” dediler, o da gelmedi. Ama, biz “mürtedin hükmü”nü tartışırken irtitad gerçekleşti.

Türkiye, halkın %98’i Müslüman bir ülke diye övünüyorduk. Ta ki, MAG danışmanlığın “Türkiye’de toplumun dine ve dini değerlere bakışı” kamuoyu araştırma anketi yayınlanana kadar. Araştırma 2019 Ekim ortasında yayınlandı. Aslında durum çok daha vahim. Özellikle 15-25 yaş grubuna bakarsanız bu gününüze şükredersiniz.

Atomizasyon tamamlandı. Nötralizasyon sürecinin sonuna yaklaştık. Bir sonraki adım Agnostizm. İnsanlar neye inanacaklarını bilmeyecek. Bakın bu insanlar “Agnostik” olup olmadıklarını da bilmeyecekler. O Deist dedikleriniz de Agnostik aslında.

Sorarsanız “Müslüman” olduklarını söyleyecekler. Ama, amentüyü bile bilmiyor bu insanlar. Farzları ve haramları da bilmiyorlar. İşin kötü yanı bilmediklerini de bilmiyorlar.. Öğrenmek için de istekli değiller.. Çünkü onlara göre bilmek özgürlüklerini sınırlandırıyor. Onların “cici” bir tanrıları var. O her şeyi affeder. Onlara göre önemli olan “kalp temizliği”dir ve zaten o da onlarda var. Dini emirler ve yasaklar yaşlanınca düşünülecek konular. “Hele o zaman bir gelsin”..

Sünnet düğününde dansöz oynatan adam”a benziyor bu iş. Artık ramazanda genelevi kapatan patron ve patroniçeler de yok. Kurban keserek genelev açan belediye başkanlarımız var!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tek yol devrim mi, LGBT mi? 30 Eylül 2020 | 2.199 Okunma Azerbaycan 29 Eylül 2020 | 5.332 Okunma Geleceğin tarihi 28 Eylül 2020 | 1.564 Okunma Trans Humanizm’in insanımsısı! 27 Eylül 2020 | 860 Okunma Para para para! 26 Eylül 2020 | 1.236 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum