İmamoğlu nereye koşuyor?

Siyaset bazan “dua ile istenen bela”ya dönüşür. Aslında sadece siyaset değil, ihtirasla istediğiniz her şey sizin için “fitne”dir.. O ihtirasla istediğiniz şey sizin imtihanınız olur.

Ne isteyeceksek hayırlısını isteyelim.

Daha önce de yazdım. İmamoğlu’nun işi zor. Geldiği yerde beslediği yamyamlardan yakasını zor kurtarır. Şimdi bir de HDP’si, İyi Parti’si var. Dolaylı da olsa destek aldıkları SP var.

Bunları başınıza toplamak zor değil. Bu iş cin toplamak gibidir. Toplamak kolay, dağıtmak zordur.

Tiyatro maskesi gibidir bunlar. Önce güler yüzlerini gösterirler, sonra asık suratlarını. Pembe dizilerdeki acemi aşıkların kalp işareti ile billboardlardan gülücük dağıtmaktan da ibaret değil. 

Sahi İmamoğlu CHP’de hangi kanadı temsil ediyor? CHP Ankara ve İstanbul’u aldı da, Ankara’da eski bir MHP’li, İstanbul’da Kur’an hafızlığı için Kur’an Kursuna gitmiş bir “İmamoğlu” ile kazandı bu seçimi. İstanbul il örgütünde ateist olduğunu söyleyen bir hatun kişi var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Hak” kavramı üzerine 19 Temmuz 2019 | 3.119 Okunma İstanbul Sözleşmesi üzerine 18 Temmuz 2019 | 13.115 Okunma Lut kavmini anma toplantısı 17 Temmuz 2019 | 16.431 Okunma Ya başarılı olsalardı! 16 Temmuz 2019 | 19.359 Okunma Ya başarılı olsalardı! 16 Temmuz 2019 | 246 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum