“Her şey kontrol altında!”

Ünlü bilim adamlarımızdan Prof. Dr. Bingör Sönmez şanına yakışır bir üslubla şöyle diyordu o dehşetli CoVID günlerinde, “Herkes köpek gibi aşı olacak”.. Memorial’daymış...

Ünlü bilim adamlarımızdan Prof. Dr. Bingör Sönmez şanına yakışır bir üslubla şöyle diyordu o dehşetli CoVID günlerinde, “Herkes köpek gibi aşı olacak”.. 

Memorial’daymış, kalp damar cerrahisi uzmanıymış, Karslı imiş. Ben veteriner filan sanmıştım, oradan mı “köpek”e taktı dedim ama değilmiş. Biliyorsunuz birileri Sivas’ın Kangal ilçesindeki köpeklere Chip taktı. Bu memlekette, biz “öz yurdunda garip, öz vatanında parya” durumuna düşürüldük birtakım “Beyaz” adamların eli ile. 

Herkes Kenevir ekiyor, bizde yasak. Bir el Kenevir ekimini engelliyor, ama, Erbakan’ın deyimi ile “gavur âşıkları” parayı verince bütün kapılar açılıyor. Bursa Karacabey’de de atlara Chip taktılar; koyunumuzu, sığırımızı aşılamaya devam ediyorlar, o ne idüğü belli olmayan sıvılarla.

Hani Bingör ağa, “sığır gibi”, “at gibi”, “eşşek gibi”...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bugün seçim var 10 Ağustos 2022 | 31 Okunma Hocam Hulusi Özkul 09 Ağustos 2022 | 1.596 Okunma Aşure sever misiniz? 08 Ağustos 2022 | 1.597 Okunma Ne mi olacak şimdi! 07 Ağustos 2022 | 969 Okunma Şeytan’ın İK’sı! 06 Ağustos 2022 | 861 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar