“Her şey kontrol altında!”

Ünlü bilim adamlarımızdan Prof. Dr. Bingör Sönmez şanına yakışır bir üslubla şöyle diyordu o dehşetli CoVID günlerinde, “Herkes köpek gibi aşı olacak”.. Memorial’daymış...

Ünlü bilim adamlarımızdan Prof. Dr. Bingör Sönmez şanına yakışır bir üslubla şöyle diyordu o dehşetli CoVID günlerinde, “Herkes köpek gibi aşı olacak”.. 

Memorial’daymış, kalp damar cerrahisi uzmanıymış, Karslı imiş. Ben veteriner filan sanmıştım, oradan mı “köpek”e taktı dedim ama değilmiş. Biliyorsunuz birileri Sivas’ın Kangal ilçesindeki köpeklere Chip taktı. Bu memlekette, biz “öz yurdunda garip, öz vatanında parya” durumuna düşürüldük birtakım “Beyaz” adamların eli ile. 

Herkes Kenevir ekiyor, bizde yasak. Bir el Kenevir ekimini engelliyor, ama, Erbakan’ın deyimi ile “gavur âşıkları” parayı verince bütün kapılar açılıyor. Bursa Karacabey’de de atlara Chip taktılar; koyunumuzu, sığırımızı aşılamaya devam ediyorlar, o ne idüğü belli olmayan sıvılarla.

Hani Bingör ağa, “sığır gibi”, “at gibi”, “eşşek gibi”...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi veda vaktidir 01 Eylül 2022 | 7.497 Okunma Devlet adamına saygı 31 Ağustos 2022 | 2.097 Okunma Yasa yapmak 30 Ağustos 2022 | 847 Okunma Bana güven, gerisini merak etme sen 29 Ağustos 2022 | 2.952 Okunma Çorba sever misiniz? 28 Ağustos 2022 | 1.549 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar