Fırtına öncesi sessizlik

Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada, ekonomik, politik, askeri ve içtimai birçok konuda insanlar tedirgin bir bekleyiş içinde. Gelişmeler, umud değil, korku üretiyor. En basitinden Covid ile ilgili tedirginlikler giderek artıyor.

Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada, ekonomik, politik, askeri ve içtimai birçok konuda insanlar tedirgin bir bekleyiş içinde. Gelişmeler, umud değil, korku üretiyor. En basitinden Covid ile ilgili tedirginlikler giderek artıyor. Kış geliyor ve hasta sayısı artıyor. Bu eski salgının bir devamı, yeni bir dalga mı, yoksa Covid’in mutasyona uğramış şekli mi?

Zaten insanların kafası oldukça karışık. Aşı çıktı çıkacak deniyor bir yandan, bir yandan mutasyon söz konusu ise aşının ne faydası olacak tartışmaları sürüyor. Maske konusu da öyle.

Ege’de (Adalar denizinde), Doğu Akdeniz’de ve Karadeniz’de gerilim azalmıyor artıyor. Aynı şekilde NATO ve AB ülkeleri arasında da sorunlar var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cehennemin yolları! 20 Ekim 2020 | 1.017 Okunma Ah Yunanistan, vah Yunanistan! 19 Ekim 2020 | 2.426 Okunma Ayn Rad İslâmı(!) 18 Ekim 2020 | 1.141 Okunma Var mısın iddia’ya! 17 Ekim 2020 | 3.080 Okunma ABD seçimleri Türkiye’yi nasıl etkiler? 16 Ekim 2020 | 1.299 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar