Dergah, örgüt, futbol takımı vs..

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak'ın bugünkü (07.07.2022)''Dergah, örgüt, futbol takımı vs..'' başlıklı yazısı.

Bir hırsız bir bağdan bir bostan çalarmış, rüşvet alan biri, bir bostan karşılığı bir bağı satarmış.

Bakın bu hırsızlıktan da kötü bir durum. Bu işlerin elbette ahirette de bir hesabı olacak, ama biz bunun hesabını dünyada da görmeye çalışalım ki, bunların bu cür’eti, dünyayı yaşanmaz hale getirmesin. 

Allah bizim ellerimizle zalimleri bunun için cezalandırmak ve mazlumlara yardım etmek ister. Adaleti ve ceza gününü göğe yükseltirken, dünyada geriye bir şey bırakmazsanız, bunun dünyadaki ağır faturasını hep beraber öderiz. Öbür dünyadaki hesab da daha kolay değil, daha zor olur ve kurbanların sayısı artar.

Herkes bunu biliyor da, peki bu durumda neden bir gerileme olmuyor? İnsanlar “selam verdim rüşvet değuldur deyu almadılar” noktasına savrulurlar. Unutmayalım rüşvet riba yani faizden daha hafif bir felaket sebebi değildir. Büyük günahları aslında hepsi birbirinin ikizi gibidir. 

Hepsi birbirinin peşi sıra gelir ve peşi sıra...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tezyin etmek 16 Ağustos 2022 | 14 Okunma Futbol 15 Ağustos 2022 | 889 Okunma Ölüm asude bir bahar ülkesidir 14 Ağustos 2022 | 983 Okunma İslami dayanışma “oyun”ları! 13 Ağustos 2022 | 2.562 Okunma Aile olmak 12 Ağustos 2022 | 1.310 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar