Bir başka açıdan Miami felaketi

Doğrudan bir bilgi yok. Ama olaya bakınca güçlü bir ihtimal olarak dikkate alınması gereken bir noktayı işaret edeceğim. Bu olayda bu ihtimal gerçek olmasa bile, dünyanın birçok noktasında bu tür olayların...

Doğrudan bir bilgi yok. Ama olaya bakınca güçlü bir ihtimal olarak dikkate alınması gereken bir noktayı işaret edeceğim. Bu olayda bu ihtimal gerçek olmasa bile, dünyanın birçok noktasında bu tür olayların gerçekleşmesi kimse için sürpriz olmaması gerek. Onun için bunları yazıyorum. Özellikle bu konunun ülkemiz için hayati bir değer taşıdığını özellikle belirtmek isterim.

Bundan sonra sadece çökme değil, patlama, ani ölümler artık her zaman mümkün. Evlerdeki akıllı sistemler, 5G Wifi, alçak irtifa uyduları, chiplenmiş canlılar için bundan sonra işler bir takım imkanlar yanında çok ciddi riskler de taşıyor.

Konuyu Miami’de 24 Haziran’da çöken bina özelinde ele alacak olursak, size çok farklı bir tehlikeden söz etmek istiyorum. Bu tehlike ülkemiz için de mevcut.

Çöken binada hafta sonuna kadar 18 kişinin cesedine ulaşıldı, 145 kişinin ise enkaz altında olduğu tahmin ediliyordu.

Bakın 24 Haziran’da çöken 13 katlı 270 dairelik bina varoşlarda ucuz bir apartman değildi....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rasûlullah’ı korkutan şeyler 01 Aralık 2021 | 164 Okunma Hukuk, ahlak ve ekonomi 30 Kasım 2021 | 1.252 Okunma Mağdurların laneti ve hikayenin devamı! 29 Kasım 2021 | 2.647 Okunma Eğitim mi dediniz!? 28 Kasım 2021 | 532 Okunma Öyle bir zaman gelecek ki! 27 Kasım 2021 | 2.009 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar